ЦРУ запропонувало співробітникам залишити свої посади та отримати компенсацію
Джерело: CNN
Центральне розвідувальне управління (ЦРУ) стало першим великим агентством національної безпеки, яке запропонувало всім своїм співробітникам викуп за умови добровільного звільнення. Це рішення ухвалено в рамках ініціативи президента США Дональда Трампа, спрямованої на скорочення штату федерального уряду.
Ця пропозиція дозволяє федеральним службовцям піти у відставку з отриманням приблизно восьми місяців заробітної плати та пільг. До вівторка, 4 лютого, така можливість не поширювалась на більшість посад, пов’язаних з національною безпекою США, ймовірно через розуміння їхньої критичної ролі у забезпеченні безпеки країни.
Повідомляється, що новий директор ЦРУ Джон Реткліфф ухвалив рішення скоротити штат федеральних службовців, зокрема й у своєму відомстві. За словами прессекретаря, цей крок є частиною зусиль Реткліффа, спрямованих на те, щоб адаптувати склад персоналу ЦРУ до пріоритетів національної безпеки адміністрації. Також він зазначив, що це “частина цілісної стратегії, спрямованої на те, щоб наповнити Агентство новою енергією”.
Попри те, що пропозиція була розіслана всім співробітникам агентства, не було одразу зрозуміло, чи зможе кожен її прийняти. За словами одного з джерел, обізнаного з пропозицією, деякі професії та сфери діяльності, ймовірно, матимуть обмеження. Це свідчить про те, що ініціативи будуть менш масштабними, порівняно з державними установами, які займаються питаннями національної безпеки.
Інше джерело в ЗМІ повідомило, що Реткліффу також запропонували зберегти гнучкість у визначенні часу відправлення офіцерів до ключових регіонів.
Видання повідомляє, що минулого тижня Управління кадрового менеджменту випустило внутрішню інструкцію, в якій йдеться, що деякі офіцери Офісу директора національної розвідки можуть брати участь у програмі, але не всі посади в установі підходять.
Рішення про включення ЦРУ до програми, ймовірно, ухвалене нещодавно, адже станом на минулий тиждень співробітникам повідомляли, що ще тривають переговори щодо їхньої участі.
Трамп і його союзники неодноразово заявляли, що співробітники ЦРУ є частиною “глибокої держави”, яка прагне підірвати його інтереси. Деякі критики програми відкладеної відставки називали її “чисткою”, але офіційні представники Трампа це заперечували.
- Адміністрація президента США Дональда Трампа звільнила групу прокурорів, які працювали над кримінальними справами щодо подій 6 січня, і вимагала розкрити імена агентів ФБР, залучених до цих розслідувань, з метою їх відсторонення з посад.
- 4 лютого президент США Дональд Трамп підписав документ про припинення співпраці Штатів з Радою ООН з прав людини та продовження зупинки фінансування Близькосхідного агентства ООН для допомоги палестинським біженцям (UNRWA).
У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.
Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.
У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.
Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.
3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони.