Вперше за 20 років: у Сінгапурі стратили жінку

Джерело: ВВС

У п’ятницю, 28 липня, в Сінгапурі вперше за майже двадцять років стратили жінку, обвинувачену у торгівлі наркотиками п’ять років тому.

Як пояснили у виданні, 45-річна громадянка Сінгапуру Сарідеві Джамані була визнана винною у торгівлі 30 грамами героїну у 2018 році.

Вона стала другою засудженою за торгівлю наркотичними речовинами цього тижня.

Зазначено, що в Сінгапурі діють одні з найсуворіших законів щодо боротьби з наркотиками, які, на переконання уряду, мають захищати суспільство.

Згідно із сінгапурським законодавством, смертна кара буде застосована до будь-якої особи, яку спіймають на торгівлі понад 500 грамами канабісу або 15 грамами героїну.

Сарідеві була засуджена до смертної кари 6 липня 2018 року, а у 2023 році пройшла “повну належну правову процедуру” відповідно до закону, йдеться у заяві Центрального бюро з боротьби з наркотиками Сінгапуру.

Як повідомляється, у жовтні минулого року Вищий суд міста відхилив апеляцію на її вирок. При цьому безрезультативною виявилась і петиція про президентське помилування.

За даними сінгапурської правозахисної групи Transfotmative Justice Collective, Сарідеві була однією з двох жінок у камері смертників. Вона була першою жінкою, страченою після перукарки Йен Мей Воен у 2004 році.

Протягом дня, 22 листопада, армія РФ здійснила 55 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 127 вибухів. 

В Хмельницькому обласному ТЦК та СП повідомили, що чоловік намагався дати хабар їхнім військовослужбовцям, а коли ті відмовились, застосував проти них сльозогінний газ.

За даними Міністерства оборони США, численні ядерні супротивники кидають виклик безпеці США, їх союзників і партнерів. Тому відомство оголосило про коригування своєї стратегії ядерного стримування.

Міністр національної оборони Канади Білл Блер заявив, що довгоочікувані системи протиракетної оборони США, які допоміг закупити канадський уряд, вже доставили в Україну.

Завтра, 23 листопада, Україна долучиться до щорічної акції “Запали Свічку пам’яті”, присвяченої вшануванню жертв Голодомору 1932–1933 років та масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років.