Грузинський парламент позбавив мандатів 49 опозиційних депутатів
Джерело: Ехо Кавказу
Парламент Грузії, легітимність якого не визнає п’ята президентка країни Саломе Зурабішвілі, опозиція і значна частина громадськості, позбавив мандатів 49 опозиційних депутатів.
Зокрема, припинено повноваження членів “Єдності — Національного руху”, “Коаліції за зміни” і “Сильної Грузії”. Народні обранці самі вимагали припинити їх повноваження, з чим звернулися до парламенту.
Наразі в парламенті з 12 мандатами залишається опозиційна партія “Гахарія за Грузію”. Політичне об’єднання експрем’єра Георгія Гахарія, як і інші партії, що подолали прохідний бар’єр на виборах 26 жовтня, називає результати голосування нелегітимними і не бере участі в парламентській діяльності, проте його представники не подавали заяв про припинення своїх повноважень.
За підсумками парламентських виборів 2024 року “Сильна Грузія” отримала 14 мандатів, “Коаліція за зміни” – 19, а “Єдність — Національний рух” – 16 мандатів.
Представники трьох опозиційних об’єднань у листопаді та грудні 2024 року написали заяви про дострокове припинення повноважень депутатів парламенту.
Протести з вимогою проведення нових парламентських виборів проходять у Грузії з листопада 2024 року.
- Наприкінці листопада 2024 року прем’єр-міністр Грузії Іраклій Кобахідзе повідомив, що країна відмовляється від шляху до ЄС на найближчі чотири роки та від усіх бюджетних грантів Євросоюзу.
- Це викликало масові обурення та протести у Грузії. Грузини щовечора виходять з протестами до парламенту Грузії. Силовики, своєю чергою, робили усе, щоб розігнати мітингарів, застосовуючи спецзасоби – водомети, перцевий газ, зафіксовано також побиття та затримання демонстрантів.
- Уряд Грузії звинувачує у протестах “п’яту колону”, європейських політиків, “місцеву агентуру” і наголошує, що не допустить “повторення українського Майдану у Грузії”.
- 27 січня Рада Європейського Союзу зупинила дію частини безвізової угоди з Грузією. Дія безвізового режиму скасована на невизначений термін для грузинських дипломатів та посадових осіб, що може призвести до того, що їм доведеться вимагати візи для в’їзду на територію Євросоюзу.
- 29 січня Парламентська Асамблея Ради Європи затвердила резолюцію, в якій запровадила санкції проти влади Грузії, вимагаючи організувати нові парламентські вибори під контролем ПАРЄ.
Міноборони кодифікувало та допустило до використання у підрозділах Збройних сил України безпілотні авіаційні комплекси ZEUS і HADES українського виробництва.
Речник Генерального штабу ЗСУ Дмитро Лиховій повідомив, що під час вибухів у ТЦК в Рівному та Кам’янці-Подільському замовники дистанційно підірвали виконавців.
Нацполіція провела двоетапну спецоперацію з ліквідації злочинної організації, які легалізовувала через банківські рахунки тисяч підставних осіб мільйонні прибутки. Щомісяця зловмисники збували десятки кілограмів амфетаміну.
Федеральний суд у Меріленді заблокував спробу президента США Дональда Трампа позбавити автоматичного громадянства дітей, народжених на території Сполучених Штатів від батьків без легального статусу або тимчасових іммігрантів.
На сайті Верховної Ради України зареєстрована петиція з вимогою звільнити Данила Гетманцева з посади Голови Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики зокрема через законодавчі ініціативи нардепа.