У ракет КНДР, якими РФ атакує Україну, покращилась точність – Reuters
Джерело: Reuters
Північнокорейські балістичні ракети, якими російські війська атакують Україну, стали більш точними.
Таку інформацію агентству на умовах анонімності повідомили два українські джерела. За їхніми словами, ракети КНДР, якими РФ б’є з кінця грудня 2024 року, набагато точніші, порівняно з ракетами, якими атакували упродовж року.
Згідно з повідомленням, точність північнокорейських ракет зросла до 50-100 метрів від вказаної цілі. Відтак, це свідчить про те, що КНДР успішно використовує війну в Україні, аби випробовувати своє озброєння.
Українське військове джерело Reuters розповіло, що вже понад 20 північнокорейських ракет, випущених останніми тижнями, показали кращу точність.
Друге джерело – високопосадовець українського уряду – підтвердило ці дані, коли до нього звернулось агентство.
Янг Ук, експерт зі зброї в Інституті політичних досліджень Асан у Сеулі вважає, що покращення ракетних здатностей КНДР може мати тривожні наслідки, зокрема це дасть змогу Північній Кореї потенційно погрожувати Південній Кореї, Японії та США. Або ж КНДР продаватиме покращені ракети збройним угрупованням чи “невдалим” державам.
Північна Корея активно розвивала виготовлення озброєння останніми роками, зокрема ракет малої та середньої дальності, які, як стверджують у КНДР, можуть нести ядерні боєголовки. Попри це, поки КНДР не почала допомагати Росії у війні проти України, вона не тестувала свої ракети у реальних бойових діях.
Міноборони України, Росії та Південної Кореї, а також розвідка Південної Кореї, посольство КНДР в Лондоні та місія Північної Кореї при ООН, Пентагон та розвідка США не відповіли на запитання Reuters.
Водночас Янг Ук розповів, що його українські джерела також повідомляли йому про покращені північнокорейські ракети. При цьому поки незрозуміло, як саме КНДР модифікувала ракети.
“Оскільки вони виготовляють ракети і отримують відгуки від клієнтів – російської армії – у них більше досвіду у виготовленні надійніших ракет”.
Українське військове джерело повідомило, що криміналістичний аналіз уламків північнокорейських ракет не виявив змін у конструкції, проте додало, що уламків ракети було дуже мало.
Імовірно, зауважило джерело, КНДР почала оснащувати ракети кращими навігаційними системами чи кермовим механізмом для покращення маневрування.
Янг Ук, своєю чергою, розповів, що покращити точність ракет можна завдяки розгорнутішій інформації про наведення для екіпажів, завдяки новим компонентам системи наведення, наданих РФ, та завдяки інформації про результати застосування ракет, яку північнокорейці отримали завдяки російсько-українській війні.
Раніше точність північнокорейських ракет становила 1-3 км, тоді як під час останньої атаки – 50-100 метрів, повідомило українське військове джерело 27 січня.
Джерело не розповіло дату останньої атаки, куди цілили та звідки були випущені ракети, посилаючись на військову таємницю.
Росія почала атакувати Україну північнокорейськими ракетами з кінця 2023 року. Відтоді випустила близько сотні.
За словами джерела, покращення точності відбулось раптово через кілька місяців неточних атак. Нова оцінка точності ракет КНДР обґрунтована даними про місце падіння ракети щодо ймовірної цілі.
Хоча Росія не часто застосовує ракети КНДР, але вони несуть велику боєголовку вагою близько тонни, а дальність їхнього польоту до 800 км. До прикладу, еквівалентна російська ракета “Іскандер-М” несе меншу боєголовку, а її дальність – до 500 км.
- Андрій Коваленко, керівник Центру протидії дезінформації при Раді національної безпеки і оборони України повідомив, що армія РФ стає все більш залежною від снарядів із Північної Кореї.
The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду його Меган Моббс. Меган – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.
Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.
У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.
Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.