В Аргентині неповнолітнім заборонили операції зі зміни статі
Джерело: rtve
5 лютого, уряд президента Аргентини Хав’єра Мілеї запровадив заборону на проведення операцій і медичних процедур зі зміни статі для неповнолітніх до 18 років. Раніше такі втручання були дозволені законом, ухваленим парламентом країни у 2012 році.
“Уряд вирішив внести зміни до закону про гендерну ідентичність і заборонити гормональне лікування та операції з адаптації тіла для неповнолітніх віком до 18 років”, — зазначив речник президента Мануель Адорні.
Адорні нагадав, що ухвалений у травні 2012 року закон про гендерну ідентичність дозволяє людям проходити гормональну терапію та хірургічні втручання для приведення свого тіла у відповідність до статі, з якою вони себе ідентифікують.
Цей закон поширюється не лише на повнолітніх, а й на осіб до 18 років. Неповнолітні можуть отримати необхідне лікування за згодою батьків, а у разі її відсутності — звернутися до суду.
“Ці втручання, яким піддаються діти, становлять серйозний ризик для їхнього здоров’я, як фізичного, так і психічного, оскільки вони передбачають переривання процесу їхнього дозрівання. Крім того, у багатьох випадках наслідки цих методів лікування та операцій є незворотними”, — сказав Мануель Адорні.
Адорні зазначив, що “країни-піонери у зміні статі, такі як Сполучене Королівство, Швеція, Фінляндія та, нещодавно, Сполучені Штати, повертаються назад, забороняючи неповнолітнім проходити ці процеси, оскільки вважають їх незворотними та мають руйнівні довгострокові наслідки”.
У своїй заяві уряд заявив, що “гендерна ідеологія, доведена до крайності та застосована до дітей силою чи психологічним примусом, є жорстоким поводженням з дітьми”.
- Протягом 2016-2019 років у США майже втричі зросла кількість операцій для зміни статі. Понад 48 тисяч людей зробили принаймні одну операцію з підтвердження статі протягом цього періоду часу.
- Російські парламентарі підтримали новий законопроєкт, який забороняє проводити операції зі зміни статі у РФ.
- У новому документі, підписаному і схваленому Папою Римським Франциском, Ватикан висловив різку критику гендерної теорії та попередив про ризики, пов’язані з операціями зі зміни статі, які, за його словами, можуть порушити “унікальну гідність людини”.
Компанія Google додала до свого додатка Gemini AI функцію, яка дозволяє створювати відео зі статичних зображень. Тепер користувачі, які мають платну підписку, можуть завантажити фото, додати текстовий опис – і отримати 8-секундне відео. Інструмент працює на базі генератора Veo 3 і вже встиг стати популярним серед тих, хто хоче анімувати старі світлини, вигадати фантастичні сцени або змонтувати короткі візуальні історії з кількох частин.
26-річна туристка з Німеччини Кароліна Вілґа провела майже два тижні в самотньому виживанні в західноавстралійському плоскогір’ї. Її знайшли випадково – на узбіччі ґрунтової дороги, за 24 кілометри від покинутого авто, без взуття, знесилену, зневоднену й обліплену слідами від укусів комах. Поліція каже – це щастя, що вона взагалі вижила.
Громадська організація “Справа Громад” оголосила про розіграш оригіналу малюнка “Ми і є фортифікації”, створеного художником-аніматором Fill Feaouill. Кошти, зібрані під час благодійної лотереї, підуть на закупівлю нових екскаваторів для потреб оборони. Ініціативу підтримав п’ятий президент України, лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко, який особисто фінансує постачання техніки для будівництва фортифікаційних споруд.
Біотехнологічна компанія Colossal Biosciences зі США оголосила про намір повернути до життя гігантського моа – безкрилого птаха з Нової Зеландії, який зник через кілька століть після прибуття перших людей на острови. Висота цього птаха сягала трьох метрів, а задніми лапами він міг завдати серйозного удару.
У селі Першотравневе Зміївської громади дерево впало на 56-річну жінку – від отриманих травм вона загинула на місці. У самому Харкові троє осіб постраждали внаслідок обвалення даху приватного будинку в Салтівському районі. Їм надають медичну допомогу.