Спецпредставник Трампа відкинув ідею повернення Україні статусу ядерної держави
Джерело: Fox News
Спецпредставник президента США Дональда Трампа з питань України та Росії Кіт Келлог відкинув можливість повернення Україні статусу ядерної держави.
“Шанс того, що вони отримають свою ядерну зброю назад, знаходиться десь між мізерним і нульовим. Будьмо чесними, ми обидва знаємо, що цього не станеться”, – сказав Келлогг.
Спецпредставник вважає, що переозброєння України ядерною зброєю — це не вихід.
“Пам’ятаєте, президент сказав, що ми — уряд здорового глузду. Коли хтось говорить щось подібне, подивіться на результат або потенціал. Це використання вашого здорового глузду”, – сказав він.
Келлог раніше підтвердив, що Києву і Москві доведеться піти на поступки, щоб укласти мирну угоду.
Адміністрація Трампа не надто відкрито говорить про те, на які компроміси доведеться піти, особливо коли йдеться про членство України в НАТО.
Келлог не став коментувати, на чому зупиниться Трамп, коли мова піде про підтримку України в питанні членства в безпековому альянсі або про відмову Росії в доступі її південного сусіда до вищого ешелону коаліції.
“Це одна з причин, чому я їду наступного тижня до Європи, щоб зустрітися з ними віч-на-віч. Я можу донести це до президента і сказати: “Добре, пане президенте, це їхнє занепокоєння. Ось у чому полягають проблеми”, – розповів він.
Келлог планує поїхати на Мюнхенську конференцію з безпеки, яка відбудеться 14-16 лютого, де він зустрінеться зі світовими лідерами, щоб обговорити війну Росії в Україні і отримати краще уявлення про позицію інших країн щодо припинення війни.
“Коли ви розробляєте плани щодо припинення цієї бійні, ви повинні переконатися, що у вас є відчуття, що всі учасники гри. Як тільки ми проведемо ці обговорення віч-на-віч, тоді ви дійсно зможете працювати … над поступками”, – сказав Келлог.
Келлог також буде тиснути на союзників по НАТО, щоб вони збільшили витрати на оборону і, за вказівкою Трампа, почали брати на себе тягар війни в Україні.
Довідка: Будапештський меморандум, підписаний 5 грудня 1994 року в Будапешті між Україною, США, Росією та Великою Британією, був міжнародним договором, який зобов’язував Україну відмовитися від ядерної зброї.
Україна, що мала третій за величиною ядерний потенціал у світі, знищила 2000 стратегічних ядерних боєзарядів до 1996 року. В обмін на це США, Росія та Велика Британія зобов’язалися поважати суверенітет і територіальну цілісність України, утримуватися від військового застосування сили та економічного тиску проти неї.
- У російському МЗС заявили, що готові “жорстко торгуватись” з президентом США Дональдом Трампом щодо припинення війни в Україні.
- Президент США Дональд Трамп заявив про “дуже конструктивні” перемовини щодо України наголосивши, що “зробить все”, аби припинити війну.
- Сполучені Штати хочуть, щоб Україна провела вибори, можливо, до кінця цього року, особливо якщо Київ зможе досягти угоди про перемир’я з Росією в найближчі місяці.
- Спецпредставник США з питань російсько-української війни Кіт Келлог сподівається, що за 100 днів можна буде досягти прогресу щодо припинення війни в України.
- Президент США Дональд Трамп продемонстрував прагнення завершити війну між Україною та Росією, хоча його адміністрація наразі має суперечливу позицію щодо підтримки України.
Скрипку, виготовлену Антоніо Страдіварі у 1714 році, виставлять на аукціон Sotheby’s у Нью-Йорку 7 лютого.
В Україну вдалось повернути 8 дітей з тимчасово окупованого Криму.
У Генеральному штабі підтвердили, що підрозділи Сил безпілотних систем Збройних Сил України, у взаємодії з іншими складовими Сил оборони, у ніч на 6 лютого уразили аеродром “Приморсько-Ахтарський” у Краснодарському краї РФ.
Вчені розробили новий метод оптимального приготування жовтка і білка вареного курячого яйця. Підхід, який автори називають періодичним варінням, дозволяє отримати рівномірно приготоване яйце з вищим вмістом поживних речовин, ніж в інших варіантах варіння.
Іспанська поліція затримала у східному місті Аліканте хакера, якого підозрюють в 40 кібератаках на критично важливі державні та приватні організації, зокрема, Цивільну гвардію, Міністерство оборони, НАТО, армію США, ООН та низку університетів.