Рідні російських олігархів «Альфа-Груп» заявили про підтримку України і страх бути вбитими
Джерело: The Moscow Times
Рідні російських олігархів з “Альфа-Груп” – Михайла Фрідмана та Германа Хана – заявили, що підтримують Україну і бояться бути вбитими у Росії.
З такою заявою вони виступали у судах Лондона і Канади, коли оскаржували запроваджені проти них санкції Заходу. Та навіть попри такі заяви, рідні російських олігархів зазнали невдачі у суді.
Герман Хан був першим олігархом, який восени 2022 року повернувся до Росії через запроваджені проти нього санкції. До цього він майже 10 років мешкав у Лондоні, але був змушений переїхати до Москви.
Щодо Фрідмана, він також виїхав з Лондона. Спершу олігарх переїхав до Ізраїля, але коли у жовтні 2023 року стався напад ХАМАС, він також переїхав до російської столиці.
Обидва потрапили у санкційний SDN-list мінфіну США, який передбачає найжорсткіші обмеження – блокування всіх активів.
Минулого тижня дружина Хана – Анжеліка – у Високому суді Лондона намагалась оскаржити санкції, запроваджені проти неї Великою Британією. Анжеліка Хан опинилась у санкційному списку 21 квітня 2022 року, після чого всі її активи заморозили і заборонили фінансові операції.
У суді вона намагалась заперечити свої зв’язки з Росією, повідомивши, що народилась у Казахстані, у 2013 році переїхала до Великої Британії, а у 2019 році отримала британське громадянство.
Германа Хана внесли до санкційного списку Великої Британії 15 березня 2022 року через його підтримку російського уряду.
Анжеліка Хан запевняла, що не причетна до політики, ніколи не підтримувала Кремль, не жертвувала грошей Путіну та не відвідувала заходів для збору коштів.
Щобільше, Хан запевняла, що до того, як потрапила під санкції, нібито зареєструвалась у програмі “Домівки для України”, запропонувавши вимушеним біженцям своє житло у Великій Британії. Також нібито разом з донькою вона брала участь у благодійних ініціативах щодо надання гумдопомоги Україні.
Попри все, суд постановив, що санкції проти неї запровадили не через її політичну позицію, а через те, що вона – дружина Германа Хана, оскільки санкційна політика зважає на те, що близькі родичі підсанкційної особи можуть допомогти їй ухилятись від обмежень.
Схожа ситуація склалась і в родині Фрідмана. У грудні 2024 року Федеральний суд Канади відхилив клопотання його доньок – Катерини та Лаури – про засекречення їхніх заяв на підтримку України.
- Рада ЄС відмовилася зняти всі санкції із засновника “Альфа-груп” російського мільярдера Михайла Фрідмана, попри виграний раніше суд.
У новому спецпроєкті Медіацентру Збройні сили розповіли про інструкторів, що навчають бійців ЗСУ.
Компанія Tesla подала позов до суду Європейського Союзу (CJEU) через тарифи блоку на імпорт електромобілів з Китаю.
Японська компанія “KAKUICHI” передала Україні три генератори нанобульбашок для тестування ефективності зрошення на українських землях.
Скрипку, виготовлену Антоніо Страдіварі у 1714 році, виставлять на аукціон Sotheby’s у Нью-Йорку 7 лютого.
В Україну вдалось повернути 8 дітей з тимчасово окупованого Криму.