У Гренландії заборонили партіям отримувати фінансування з-за кордону

Джерело: Associated Press

Парламент Гренландії ухвалив закон, що забороняє політичним партіям приймати внески від іноземних або анонімних донорів. Закон набуває чинності негайно та має на меті захист “політичної цілісності Гренландії”, згідно з перекладом парламентського документа данською мовою.

У тексті законопроєкту зазначено, що цей крок пов’язаний із геополітичним інтересом до Гренландії та заявами представників союзної великої держави про бажання взяти її під контроль.

Перед початком свого другого президентського терміну Дональд Трамп заявив, що не виключає застосування військової сили для встановлення контролю над Гренландією, назвавши це критично важливим для безпеки США. Його син Дональд Трамп-молодший у січні відвідав острів і звернувся до місцевих жителів із запевненням: “Ми будемо добре до вас ставитися”.

Гренландія є напівавтономною територією Данії, яка є союзником США і одним із засновників НАТО. На острові розташована велика американська військова база.

Старший юридичний радник парламенту Кент Фрідберг заявив Associated Press, що йому невідомо про випадки внесків від іноземних донорів у політичні партії Гренландії. За його словами, законопроєкт розглядали як профілактичний захід.

Фрідберг також зазначив, що подібний інтерес до Гренландії висловлювали деякі російські політики, а місцеві партії зазвичай фінансуються з державного бюджету.

Крім обмежень на іноземні внески, новий закон забороняє партіям отримувати національні приватні пожертви, що перевищують 200 тисяч данських крон (приблизно 27 700 доларів США) на рік, або понад 20 тисяч крон (2770 доларів США) від одного вкладника.

У дитячих садках Забайкальського краю РФ почнуть викладати курс “Семьеведение”. Дітям розповідатимуть про так звані російські “сімейні цінності” та роль родини в суспільстві.

У США федеральні працівники використовують емодзі ложки, підтримуючи один одного у прагненні “встояти на позиціях”, здійснюючи супротив адміністрації Дональда Трампа та Департамент урядової ефективності (DOGE), який очолив американський винахідник та мільярдер Ілон Маск.

Сполучені Штати вперше погодилися спорядити Ізраїлю одну з найпотужніших неядерних бомб — MOAB, відому як “матір усіх бомб”. Це рішення ухвалив президент Дональд Трамп, продовжуючи свою жорстку політику на Близькому Сході.

Росія проводить приховані маневри з міжконтинентальними балістичними ракетами “Ярс” у Поволзькому регіоні.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 6 лютого.  Від початку цієї доби відбулося 89 бойових зіткнень.