Україна вперше розпочала експортувати в Європу біометан
Джерело: Енергетична митниця/Facebook
6 лютого Енергетична митниця успішно оформила періодичну митну декларацію на експорт з України до Європи першої партії біометану трубопроводом. Відомство назвало це “історичною подією для української енергетики”.
“Це не просто важливий крок у розвитку зеленої енергетики та зміцненні енергетичної безпеки регіону. Це значний прорив для України на шляху до енергетичної незалежності та європейської інтеграції”, – йдеться у повідомленні.
Як уточнили в Міненерго, обсяг першої поставки біометану в ЄС склав 67 тис. кубометрів.
Біометан — це екологічний газ, який отримують шляхом очищення біогазу, що, своєю чергою, виробляється з відходів харчової промисловості й тваринництва. Біометан можна закачувати в українську газотранспортну систему та використовувати як природний газ.
У квітні 2023 року в Україні вперше в Чернігівській області компанія Галс Агро ввела в експлуатацію біометановий модуль на біогазовому заводі, який виробляє біометан. Потужність заводу — до 3 млн кубометрів біометану на рік.
Базовою сировиною для заводу є жом цукрового буряку після виробництва цукру, бурякова патока, рослинні залишки, силос енергетичних рослин, відходи харчових та комбікормових виробництв, послід ВРХ.
Потенціал України з виробництва біометану, за оцінкою Біоенергетичної асоціації, — близько 10 млрд кубометрів на рік. Це третина довоєнного споживання газу в Україні.
“Цей експорт відкриває нові можливості для агросектору та інвесторів у сфері біоенергетики. Це – підтримка агросектору, так як біометан виробляється з органічних відходів, що стимулює розвиток сільського господарства. Україна має величезний потенціал для виробництва біометану та може бути важливим постачальником зеленої енергії на європейському ринку”, – наголосили в Енергетичній митниці.
- За даними Національної Асоціації цукровиків України, у 2024 році українські виробники встановили історичний рекорд з експорту цукру, направивши на зовнішні ринки 746,3 тис. тонн цієї продукції на суму $419 млн.
- Кабінет Міністрів України затвердив перелік товарів, експорт та імпорт яких підлягає ліцензуванню та квотуванню у 2024 році, а також продовжив заборону на експорт окремих товарів до 2025 року. Серед таких товарів – сіль, природний газ українського походження, золото, срібло та брухт дорогоцінних металів.
Сьогодні, 7 лютого, Ігор Кизим заявив про свою відставку з посади посла України в Білорусі.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 7 лютого. Загалом, від початку доби відбулося 67 бойових зіткнень.
НАЕК “Енергоатом” через свою філію “ВП “Атомпроектінжиніринг” замовив роботи з оцінки вартості будівництва енергоблоків Хмельницької атомної електростанції за майже 28 мільйонів гривень.
З початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну Букви записали серію інтерв’ю з рідними українських військовослужбовців,…
На фронті в Україні загинув 22-річний білоруський доброволець Олександр Новік.