Суд виніс вирок обвинувачуваним у зґвалтуванні неповнолітньої на Закарпатті у 2021 році

Джерело: юридична компанія “Міллер”/Facebook

Сьогодні, 7 лютого, суддя оголосив вирок обвинувачуваним у справі про зґвалтування неповнолітньої на Закарпатті у 2021 році.

Кожному обвинуваченому суд призначив покарання у вигляді 6 років позбавлення волі, а також стягнув 300 тисяч гривень моральної шкоди суд з обвинувачених.

Юридична компанія, що представляє інтереси потерпілої, припускає, що обвинувачені подадуть апеляцію, тому “боротьба продовжується”.

Що відомо про злочин?

Інцидент трапився 24 серпня 2021 року. Зловмисники з села Верхні Ворота заманили односелицю до подвір’я одного з підлітків, а потім – до підвалу. Дівчина знала хлопців, тому погодилася піти разом із друзями. Один із хлопців завдав удару дівчинці, а потім її ґвалтували по черзі. Підлітки знімали епізоди злочинних дій на відео, аби потім шантажувати дитину. Опісля відео поширили серед однокласників.

Правоохоронці встановили, що до злочину причетні двоє 15-річних та 14-річний підлітки. Правоохоронці зібрали докази та повідомили всім трьом про підозру у скоєнні групового зґвалтування неповнолітньої особи, як повідомила речниця Закарпатської обласної прокуратури Катерина Хижняк “Суспільному”.

На допиті дівчина підтвердила факт зґвалтування, але у суді заявили, що цього не було.

“Згодом одержано висновок судово-медичної експертизи, яким факт зґвалтування не підтверджено. Остаточно підтвердила це інформація, отримана від потерпілої вже під час розгляду справи по суті в суді. Натомість факт сексуального насильства, не пов’язаного з проникненням у тіло особи, таки мав місце”, – розповіла Хижняк.

16 березня 2023 Воловецький районний суд Закарпатської області ухвалив вирок у кримінальному провадженні щодо трьох неповнолітніх осіб за фактом вчинення сексуального насильства стосовно неповнолітньої (ч. 3 ст. 153 КК України).

Їм призначили покарання – 5 років позбавлення волі, проте звільнили від відбування покарання з іспитовим строком на 2 роки і покладенням певних обовʼязків.

Також суд частково задовольнив цивільний позов потерпілої на суму 450 тис. грн і стягнув на її користь 180 тис. грн.

Такий вирок викликав чималий резонанс у суспільстві. Люди висловлювали своє обурення у соцмережах, після чого прокурори почали готувати оскарження судового вироку.

У серпні 2023 суд скасував попередній вирок трьом підліткам.

Після цього розпочався новий судовий процес. Обвинувачувані, що досягли повноліття, намагались вступити до лав ЗСУ. Адвокати потерпілої кажуть, що так вони могли намагатись уникнути суду. Однак, їм відмовили у мобілізації.

У жовтні 2024 року Букви зв’язалися з адвокаткою потерпілої Роксоляною Герою та обговорили те, як протікав суд, чи дійсно така “лазівка” у законі про мобілізацію є правомірною та про психоемоційний стан дівчини. 

Сьогодні, 7 лютого, у різних містах Словаччини та за її межами проходять акції протесту під гаслом “Словаччина – це Європа”. Учасники акції протесту висловлюють незгоду з політичним курсом уряду Роберта Фіцо та наголошують на тому, що Словаччина залишається невід’ємною частиною Європейського Союзу та НАТО.

Прокуратура Парижа розпочала розслідування щодо діяльності соціальної мережі X, оскільки її алгоритми, ймовірно, спотворили роботу автоматизованої системи обробки даних.

7 лютого Кабінет Міністрів України ухвалив постанову, яка надає Міністерству культури та стратегічних комунікацій нові повноваження у сфері кінематографії.

Щотижневий американський журнал Time представив обкладинку нового випуску, на якій мільярдер Ілон Маск зображений за президентським столом в Овальному кабінеті Білого дому.

Гурт Kalush Orchestra опинився в центрі скандалу після відмови поширити збір коштів на дрон “Дзиґа” для українських військових.