Кандидат Трампа на посаду директора ФБР отримав $25 000 від прокремлівської кінокомпанії
Джерело: The Washington Post
Кеш Пател – кандидат президента США Дональда Трампа на посаду директора ФБР – у 2024 році отримав 25 000 доларів від російської кінокомпанії, яка пропагувала антизахідні погляди Кремля.
Ці дані містяться у фінансовій декларації Патела, яку він подав у межах процесу висунення його кандидатури. У ній вказано, що торік він отримав 25 000 доларів від кінокомпанії Global Tree Pictures з Лос-Анджелеса.
Нею керує кінорежисер Ігор Лопатенок – громадянин РФ та США, який випускав програми з пропагандою теорій змов “глибинної держави” (глибинна держава — політологічна концепція, згідно з якою в США існує скоординована група або групи державних службовців, які не були обрані, але які, однак, впливають на державну політику, попри демократично обране керівництво) та з антизахідними поглядами, які просуває Кремль. Зазначається, що Global Tree Pictures отримувала кошти з фонду, створеного президентом РФ Володимиром Путіним.
Кошти Пателу заплатили за його участь у документальному серіалі Лопатенка, де він разом з іншими представниками першої адміністрації Трампа зображені як постраждалі від змови, яка “зруйнувала життя тих, хто підтримував Трампа у спробі відсторонити демократично обраного президента від посади”.
Загалом у серіалі “Вся президентська рать: змова проти Трампа” шість серій. Їх опублікували у листопаді в онлайн-мережі журналіста Такера Карлсона. В одному з епізодів Пател заприсягся “закрити будівлю штаб-квартири ФБР та відкрити її як музей для “глибинної держави””.
У WP зауважили, що такі деталі з життя Патела викликають низку питань про те, чи може така особа обіймати посаду директора ФБР.
“Якщо Пател буде узгоджений, агентство, відповідальне за захист від російських шпигунських операцій всередині США, очолюватиме особа, яка місяцями раніше брала кошти у ймовірного союзника Кремля”.
Ігор Лопатенок народився в Україні. У 2008 році переїхав до США. У період з 2012 по 2014 рік щонайменше тричі їздив до Москви та відкрито критикував Революцію Гідності в Україні у 2013-2014 роках.
У жовтні 2014 року він випустив фільм “Різанина на Майдані”, мета якого – заперечити, що за вбивствами українських протестувальників стоять російські силовики.
Згодом він випустив ще два фільми на тему Революції Гідності – “Україна у вогні” у 2016 році та “Відкриваючи Україну” у 2019 році. Головним героєм третього фільму став Віктор Медведчук.
Через кілька місяців після повномасштабного вторгнення РФ в Україну Лопатенок заговорив про новий проєкт, який був націлений на “зупинення процесу фінансування війни, припинення постачання озброєння та наповнення України грошима зі США та їхніх сателітів”.
Цю пропозицію він надіслав речнику Кремля Дмитру Пєскову, який, за даними джерел у європейській розвідці, мав погодити проєкт Лопатенка. У цій же пропозиції було вказано, що він вже отримав підтримку від свого багаторічного партнера, директора російського державного телеканалу, та від самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка.
Водночас як на пропозицію Лопатенка зареагували у Кремлі невідомо.
Щодо Кеша Патела, то він здобув популярність під час першого президентства Трампа, як учасник Комітету розвідки Палати представників, який зіграв ключову роль у спробах дискредитувати розслідування про зв’язки Трампа з Росією.
Зокрема в документальному фільмі “Всі люди президента” він знецінював дані розвідки США про втручання РФ у вибори президента у 2016 році. Він також заявляв, що Росія не є справжнім ворогом Штатів.
Серед інших учасників документального фільму Лопатенка — колишній радник Трампа у передвиборчій кампанії Стівен К. Беннон, колишній мер Нью-Йорка Руді Джуліані та колишній радник з національної безпеки Майкл Флінн, який пішов у відставку на початку 2017 року після того, як зробив неправдиві заяви про свої розмови з російськими представниками.
Документи, подані в рамках процедури банкрутства Джуліані, показують, що Global Tree Pictures Лопатенка надала компанії Джуліані “Giuliani Communications” 100 000 доларів двома траншами, щоб виступити доповідачем у документальних фільмах.
- Лідери Росії, Угорщини і Сальвадору привітали атаки Ілона Маска на Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), оскільки розглядали його як загрозу.
8 лютого війська РФ атакували КАБами Гуляйполе у Запорізькій області. Є руйнування та постраждалі.
Литва, Латвія та Естонія відключили свої електросистеми від енергомереж Росії та Білорусі.
Зразки мозку когнітивно нормальних людей, які вчені зібрали під час розтину на початку 2024 року, містили достатньо частинок пластику, щоб виготовити з нього пластикову ложку.
У Росії помер капітан Костянтин Нагайко, який причетний до воєнних злочинів проти України.
Канцлер Німеччини Олаф Шольц вважає, що ще зарано обговорювати можливість розміщення іноземних військ в Україні, які б виконували миротворчу місію. Він назвав такі розмови “недоречними” і “передчасними”.