У світі росте кількість хворих на рак легенів серед некурців – дослідження

Джерело: The Guardian, дослідження в The Lancet Respiratory Medicine journal

Частка випадків раку легенів серед людей, які ніколи не курили, зростає. Забруднення повітря є важливим чинником, що впливає на цей процес.

За даними Міжнародного агентства з вивчення раку, рак легенів займає п’яте за поширеністю місце серед причин смерті від раку у некурців.

Зокрема, у некурців найчастіше діагностують аденокарциному.

Згідно з дослідженням, опублікованим в The Lancet Respiratory Medicine journal, близько 200 000 випадків аденокарциноми були пов’язані з впливом забрудненого повітря у 2022 році, причому найбільший вплив спостерігається в Східній Азії, зокрема в Китаї.

“Зі зменшенням поширеності куріння, як це спостерігається у Великобританії та США, частка раку легенів, діагностованого серед тих, хто ніколи не курив, має тенденцію до зростання. Чи збільшиться глобальна частка аденокарцином, викликаних забрудненням навколишнього повітря, залежить від відносного успіху майбутніх стратегій, спрямованих на скорочення вживання тютюну і забруднення повітря в усьому світі”, – сказав провідний автор дослідження доктор Фредді Брей.

Рак легенів залишається основною причиною захворюваності та смертності від раку в усьому світі. У 2022 році у близько 2,5 мільйонів людей діагностували це захворювання. Але структура захворюваності за підтипами за останні десятиліття кардинально змінилася.

З чотирьох основних підтипів раку легенів (аденокарцинома, плоскоклітинний рак, дрібноклітинний рак і великоклітинний рак) аденокарцинома стала панівним підтипом як серед чоловіків, так і серед жінок.

У 2022 році на аденокарциному припадало 45,6% світових випадків раку легенів серед чоловіків і 59,7% світових випадків раку легенів серед жінок. У 2020 році відповідні показники становили 39,0% та 57,1%.

На аденокарциному припадає до 70% випадків раку легенів серед тих, хто ніколи не палить.

Наразі чоловіки все ще становлять більшість випадків захворювання на рак легенів (близько 1,6 мільйона у 2022 році), але розрив між захворюваністю на рак легенів серед чоловіків і жінок скорочується: у 2022 році у близько 900 000 жінок діагностовано рак легенів.

У Фінській затоці стався обрив кабелю “Балтика”, що належить російській державній компанії “Ростелеком”.

Режисер і сценарист Девід Лінч, відомий своїми культовими стрічками “Синій оксамит”, “Малголланд Драйв” і серіалом “Твін Пікс”, пішов із життя минулого місяця у віці 78 років. Згідно зі свідоцтвом про смерть, виданим Департаментом охорони здоров’я округу Лос-Анджелес, причиною смерті стала зупинка серця, спричинена хронічною обструктивною хворобою легень.

Ілон Маск заявив, що не планує купувати TikTok, який США намагалися заборонити через занепокоєння щодо національної безпеки та його зв’язків з китайським власником, компанією ByteDance Ltd.

Сьогодні, 8 лютого, правоохоронці вдруге евакуювали родину з прифронтового Гуляйполя Запорізької області, після того, як сім’я потрапила під російський обстріл.

Мережею активно ширяться чисельні відео з нібито жорстокими затриманнями та побиттями цивільних представниками ТЦК. Лідери серед вірусних матеріалів такого характеру були записані, переважно, на Одещині. Однак в обласному центрі комплектування називають такі відео “фейками”, а у пресцентрі охорони та оборони Півдня розповіли, що такі відео досліджують на правдивість, адже це може бути фальсифікацією.