Окупанти змушують школярів Бердянська писати листи російським військовим
Джерело: Бердянська міська військова адміністрація
У тимчасово окупованому Бердянську російські загарбники вкотре влаштували захід, на якому примушували школярів писати “листи підтримки” для військових РФ.
Повідомляється, що дітей змушують брати участь у пропагандистських акціях, нав’язуючи їм хибні уявлення про “героїзм” окупантів. Відмова від участі може призвести до тиску на родини учнів.
“Такі заходи є частиною політики мілітаризації дітей на захоплених територіях. Окупаційна влада порушує міжнародні норми, використовуючи школярів у пропаганді війни, попри засудження з боку України та міжнародної спільноти.
Самі ж окупанти усвідомлюють, що листи і малюнки українських дітей написані під примусом і для агресорів така “творчість” не несе жодної цінності”, – йдеться в повідомленні міської військової адміністрації.
- У школах тимчасово окупованих Луганська, Донецька та Бердянська профільні предмети у школах викладають люди без вищої освіти, інформує рух Жовта стрічка.
Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.
The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду його Меган Моббс. Меган – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.
Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.
У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.