Велика Британія розробляє морські дрони для України
Джерело: Naval Technology
Велика Британія бере участь у розробці двох безпілотних морських суден для українських військових.
Мовиться про проєкти безекіпажних морських систем Wasp і Snapper, котрі створили спеціально для підтримки України.
Нині дрони проходять фінальне тестування, тоді як детальнішу інформацію обіцяють оприлюднити згодом.
Своєю чергою, Міністерство оборони Британії відмовилося розкривати додаткові подробиці.
Розробка морських дронів стала частиною зміни стратегії ведення війни. Українські безпілотники вже суттєво послабили Чорноморський флот РФ, змусивши росіян передислокувати кораблі якомога далі від тимчасово окупованого Криму.
У серпні 2024 року Міністерство оборони Великої Британії заявило, що українські військово-морські технології відіграли ключову роль у Чорноморському регіоні. Згідно з британськими оцінками, з лютого 2022 року по червень 2024 року ВМС РФ втратили 26 кораблів внаслідок атак ЗСУ. Британська розвідка повідомляє, що внаслідок цих втрат Чорноморський флот Росії втратив можливість проводити масштабні патрулювання та підтримувати блокаду українських портів. Крім того, йому стало значно складніше завдавати ударів по території України.
Раніше стало відомо, що уряд Великої Британії оголосив про подальшу військову підтримку у 7,5 мільйонів фунтів стерлінгів (9,5 млн доларів) для закупівлі нових ударних і розвідувальних дронів, котрі проінвестують у межах коаліції БпЛА на чолі з Британією та Латвією.
Також стало відомо, що Британія у межах навчальної місії Interflex вже підготувала 50 тисяч українських військових. Зауважується, що 50 тисяч українських новобранців пройшли підготовку в межах навчальної місії, удосконаливши власні професійні навички.
Додамо, ще у травні 2024 року Україна та Велика Британія розпочали переговори щодо нової угоди про 100-річне партнерство.
Вже у січня президент України Володимир Зеленський і прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер підписали угоду про сторічне партнерство між двома країнами.
Згідно з угодою, Сполучене Королівство надаватиме Україні щорічну військову допомогу на щонайменше 3,6 млрд дол. “стільки, скільки буде потрібно”, а також допомагатиме з постачанням літаків, які перебувають на озброєнні країн-членів НАТО та розширить свій внесок у підготовку спеціалістів для бойової авіації України.
Ця угода передбачає партнерство у сфері морської безпеки для зміцнення безпеки у Балтійському, Чорному та Азовському морях. Країни також поглиблюватимуть співробітництво у сфері енергетики та покращуватимуть умови для інвестицій в український енергосектор.
Офіс Президента України опублікував також текст угоди. Її статті передбачають зміцнення обороноздатності; зміцнення безпеки та досягнення консенсусу щодо членства України в НАТО; побудова партнерства у сфері морської безпеки; посилення економічного та торговельного співробітництва; посилення співпраці у сфері енергетики, клімату та переходу до чистої енергії; посилення співпраці у сфері правосуддя та притягнення до відповідальності; протидія іноземним інформаційним маніпуляціям і втручанням; зміцнення позицій як лідерів у галузі науки, технологій та інновацій; використання потенціалу соціокультурних зв’язків; співробітництво з питань міграції.
- Україна та Велика Британія підписали рамкову угоду про співпрацю в секторах оборони та виробництва озброєнь.
- Міністерство оборони Великої Британії повідомило, що у межах британської програми Interflex країна спільно з союзниками вже підготувала понад 34 тисячі українських військових.
- Міністерство оборони Великої Британії уклало угоду з компанією Modini на постачання далекобійних дронів-камікадзе, відомих у британській армії як One Way Effector (OWE).
Віцепрезидент США Джей Ді Венс заявив, що адміністрація Трампа вважає умови, які Росія висуває на переговорах щодо припинення війни проти України, надмірними.
На Сумщині в лікарні помер 6-річний Борис Зінченко, який зазнав поранення унаслідок російського ракетного удару по Великій Чернеччині 6 травня.
Німеччина оновила список переданого озброєння Україні. У новому військовому пакеті союзники передали зокрема ракети IRIS-T SLM, десятки дронів VECTOR та боєприпаси.
Кабінет Міністрів ухвалив зміни у постанову № 560, котрі змінюють алгоритм проходження військово-лікарської комісії. Відтепер користувачі застосунку Резерв+ матимуть змогу не очікувати накладення електронного підпису керівником ТЦК для проходження ВЛК.
26-річний мешканець Львівщини намагався незаконно перетнути кордон із Молдовою, перевдягнувшись у жіноче вбрання. Проте, “ретельне маскування” не спрацювало — прикордонники викрили чоловіка за щетиною та чоловічими рисами обличчя. Тепер йому загрожує адмінвідповідальність.