DeepSeek «надмірно» збирає персональні дані — розвідка Південної Кореї
Джерело: Reuters
Національна розвідувальна служба Південної Кореї (NIS) заявила, що китайський чатбот DeepSeek збирає надмірну кількість персональних даних користувачів і використовує всю вхідну інформацію для самонавчання. Розвідка поставила під сумнів відповіді програми на запити щодо тем, які мають значення для національної ідентичності.
Минулого тижня NIS розіслала державним установам офіційне попередження із закликом посилити заходи безпеки щодо DeepSeek. У ній мовиться, що DeepSeek може передавати записи чату та збирати шаблони введення з клавіатури, що потенційно дозволяє ідентифікувати користувачів. Дані можуть надсилатися на сервери китайських компаній, зокрема volceapplog.com.
Деякі південнокорейські урядові відомства вже заблокували доступ до DeepSeek через побоювання щодо безпеки. Подібні обмеження або попередження щодо цієї програми запровадили Австралія та Тайвань.
За даними NIS, DeepSeek надає рекламодавцям необмежений доступ до інформації користувачів, а дані південнокорейських громадян зберігаються на китайських серверах. Агентство наголошує, що згідно з законодавством Китаю уряд цієї країни може отримати доступ до такої інформації на запит.
Розвідка також вказала на відмінності у відповідях DeepSeek залежно від мови запиту. Наприклад, при питанні корейською про походження кімчі – традиційної ферментованої страви – програма відповіла, що це корейська кухня. Однак на той самий запит китайською вона зазначила, що страва походить з Китаю. Reuters підтвердило розбіжності у відповідях.
Також зазначається, що DeepSeek може цензурувати політичні теми. Зокрема, на запит про події на площі Тяньаньмень у 1989 році програма пропонувала змінити тему розмови.
Представники DeepSeek не надали коментарів на запити журналістів. Водночас 6 лютого речник МЗС Китаю заявив, що уряд країни дотримується законів щодо захисту конфіденційності даних і не змушує компанії або фізичних осіб збирати чи зберігати інформацію незаконним чином.
- Австралійський уряд заборонив використання сервісів DeepSeek AI у всіх державних системах і на офіційних пристроях. Міністр внутрішніх справ Тоні Берк повідомив, що продукти компанії негайно видалять через загрозу національній безпеці, яку виявили місцеві розвідувальні служби.
- Адміністративне керівництво Конгресу США застерігає персонал від використовування китайського застосунку DeepSeek, який дестабілізує американський ринок та залишається недослідженим у сфері інформаційної безпеки.
- Урядові установи Тайваню та оператори критичної інфраструктури не зможуть використовувати технології китайського стартапу DeepSeek через ризики витоку даних. Про це заявило Міністерство цифрових справ.
- Уряд Нідерландів заборонив державним службовцям використовувати китайський чат-бот DeepSeek.
Уночі 11 лютого російські окупаційні війська атакували ракетами Полтавську область. Як наслідок – кілька населених пунктів залишились без газу.
Десантники 82-ї окремої десантно-штурмової Буковинської бригади ДШВ ЗСУ успішно здійснили наступальні дії на одному з напрямків у Курській області РФ.
За даними ЗМІ, адміністрація президента США Дональда Трампа працюватиме над тим, аби європейські союзники купували більше американської зброї для України.
Президент США Дональд Трамп повідомив, що Україна “по суті погодилась” надати Штатам доступ до своїх рідкісноземельних металів. За його словами, мовиться про ресурси на 500 млрд доларів.
Триває 1084-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 851 тисячу осіб.