В Укргідрометцентрі не підтвердили, що на Україну насувається «хмара пилу»

Джерело: Укргідрометцентр

Станом на 11 лютого в атмосфері над Україною пил не зафіксовано, а найближчими днями умови для його надходження з інших регіонів також відсутні. В Укргідрометцентрі заявили, що інформація про забруднення повітря, яку показує інтернет-сервіс Ventusky, не відповідає дійсності.

У відомстві пояснили, що такі застосунки використовують чисельні моделі, які базуються на глобальних базах даних і не оновлюються миттєво. Для прогнозування забруднення повітря система Ventusky бере інформацію про основні джерела викидів із баз EDGAR та CAMS, які востаннє оновлювали дані щодо України понад 11 років тому.

Через це алгоритм сервісу досі вважає активними підприємства, які вже припинили роботу або були зруйновані внаслідок війни. Наприклад, на карті Ventusky забруднення прогнозується поблизу “Азовсталі” та Новокаховського електромашинобудівного заводу, хоча ці підприємства нині не працюють.

Фахівці гідрометцентру зазначають, що загалом в Україні багато заводів і електростанцій зупинилися, проте система цього не враховує й продовжує відображати фіктивні викиди. Водночас у зв’язку з безпековими ризиками Україна не може оновлювати дані про працюючі підприємства, їхні потужності й типи викидів, оскільки ця інформація може бути використана у воєнних цілях.

Укргідрометцентр закликає громадян не довіряти прогнозам забруднення з неофіційних джерел, зокрема з Ventusky. У відомстві наголошують, що найбільш правдивими є фактичні вимірювання з наземних постів та супутниковий моніторинг, які не фіксують наявності пилу в атмосфері над Україною.

Протягом чотирьох днів Індія та Пакистан вели найінтенсивніші бої за минулі десятиліття: у хід пішли винищувачі, ракети та ударні дрони. Все завершилося так само раптово, як і почалося — перемир’ям, досягнутим завдяки дипломатичному марафону та телефонним переговорам.

У Лівії розпочалися жорсткі бої між збройними угрупованнями з Місрати та Тріполі. На вулиці міста вивели бронетехніку та танки. Загострення почалося після вбивства польового командира Абдула Гані аль-Кіклі (Геніва). Міністерство внутрішніх справ закликало цивільних залишатися вдома.

Попри західні санкції, Російська Федерація продовжує отримувати імпортну будівельну і важку техніку — бульдозери, екскаватори, грейдери, трактори, крани й ратраки. Цього разу постачання здійснюються через територію Грузії.

Як свідчать результати дослідження ринку праці, проведеного спільно швейцарською організацією Helvetas Swiss Intercooperation, Державною службою зайнятості та Федерацією роботодавців України, до рейтингу найбільш потрібних серед роботодавців в Україні потрапили переважно робітничі професії.

12 травня суд у Лондоні засудив майже до 11 років позбавлення волі лідера російського шпигунського угруповання у Великій Британії, яке здійснювало стеження для Кремля.