У Конгресі зареєстрували законопроєкт про ленд-ліз для України

Джерело: H.R.1158

Конгресмен-республіканець Еддісон Ґрейвз “Джо” Вілсон-старший вніс на розгляд Палати представників Конгресу законопроєкт під номером H.R.1158 щодо забезпечення президента США розширеними повноваженнями з метою забезпечення військової допомоги Україні у формі ленд-лізу.

Документ пропонує “забезпечити президента розширеними повноваженнями укладати угоди з урядом України про надання цьому уряду в оренду оборонного обладнання для захисту цивільного населення в Україні від російського військового вторгнення та для інших цілей”.

Раніше Вілсон анонсував проєкт закону “Свобода понад усе”.

…Аби надати президенту Трампу гнучкі повноваження для надсилання озброєння перемоги у війні нашим партнерам, включаючи Україну, для стримування військового злочинця Путіна, як Байден мав це зробити давно. Приведіть Росію до столу через американську силу!, – заявив він.

Згодом він додав, що “Росія не повинна мати доступу до технологій цивілізованого світу, тим більше Америки”.

Вони вирішили жити в темні віки, і ми повинні це дозволити, — резюмував республіканець.

Довідка. Ленд-ліз, офіційно представлений як Закон про сприяння обороні Сполучених Штатів — політика, згідно з якою Сполучені Штати Америки постачають своїм союзникам боєприпаси, техніку, продовольство, стратегічну сировину, включаючи нафтопродукти та матеріальні засоби. Вона надається на основі того, що така допомога є важливою для оборони Сполучених Штатів; ця допомога включає військові кораблі та військові літаки, а також іншу зброю. Закон про ленд-ліз був прийнятий двічі за всю історію: вперше він був підписаний 11 березня 1941 року під час Другої світової війни, а вдруге — під час російсько-української війни 9 травня 2022 року.

Запроваджені місяць тому адміністрацією Джо Байдена нафтові санкції проти Росії поступово дають результат, підриваючи російські доходи від експорту нафти. Оскільки китайські переробники зменшили закупівлі через санкції та логістичні проблеми, а ставки фрахту для суден зросли в рази, російським постачальникам доводиться вкотре знижувати ціни.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію станом  на 22:00 11 лютого. Загалом, від початку цієї доби відбулося 90 бойових зіткнень.

Міністерство оборони Сирії відмовило російським військовим у допуску на базу флоту у Тартусі. Колону з 30 вантажівок з ракетним озброєнням, що висунулася вранці з авіабази Хмеймім, зупинили військовослужбовці країни. 

11 лютого у Міноборони повідомили про початок проєкту “Контракт 18-24” – добровільну ініціативу для українців вікової категорії 18-24 роки, котра готова приєднатися до Сил оборони на один рік.

Заступник міністра оборони бригадний генерал юстиції Сергій Мельник під час робочої зустрічі з уповноваженим з питань захисту української мови Тарасом Кремінем заявив, що держава має сприяти всебічному поширенню української мови в міжособистісному спілкуванні військовослужбовців.