Українські підлітки поглинають російську культуру через серіали та пісні – РНБО

Джерело: Андрій Коваленко в інтерв’ю interfax-Україна

Українські підлітки стали основною мішенню російської пропаганди, спрямованої на “всмоктування” ворожої культури, застерігає керівник Центру протидії пропаганді при Раді національної безпеки та оборони України Андрій Коваленко. Він наголошує, що необхідно створювати більше якісного українського контенту для молоді.

Коваленко зазначив, що російські пропагандисти активно модернізують свої методи, зокрема запуском серіалів, які отримують широку популярність серед українців.

Серіал “Ландыши” вже має мільйони переглядів, і навіть українські військові співають пісню з цього серіалу. Але мало хто розуміє, що таким чином вони популяризують російську культуру, — пояснив він.

За словами Коваленка, ще один приклад пропаганди — пісня “Sigma Boy”, яка стала популярною серед молоді. Він вважає, що в школах багато проблем із підлітками, які слухають російські пісні.

Це всмоктування російської культури, — додав керівник ЦПД.

Коваленко розповів, що російські спецслужби проводять довготривалі інформаційні операції, спрямовані на українських підлітків, намагаючись вивчити майбутніх лідерів думок і потенційних керівників через 5-10 років.

Ці діти формуватимуть політичну і бізнесову еліту, і від їхніх рішень залежатиме, чи буде Україна співпрацювати з РФ, — додав він.

Керівник ЦПД акцентував, що в Україні наразі не вистачає контенту, який би став альтернативою російським продуктам для молоді, але є позитивні зміни.

Існує багато українських стрімерів, які створюють контент на таких платформах, як Minecraft і Roblox, де паралельно розповідається про історію України, — зазначив він. Особливу увагу він звернув на гру S.T.A.L.K.E.R. 2, яку активно просувають українські стрімери.

Коваленко наголосив, що для підлітків авторитетами є не батьки, а лідери думок — блогери, геймери, співаки.

Завдання держави — зробити цих людей лідерами думок, які впливають на своїх однолітків, — резюмував він, додаючи, що правильні меседжі можуть значно вплинути на молодіжну свідомість.

Президент США Дональд Трамп провів телефонну розмову з Володимиром Путіним, яку назвав “дуже продуктивною”. За його словами, вони домовилися негайно розпочати переговори між своїми командами. Це може свідчити про зміну американської політики щодо України та європейської безпеки.

12 лютого, під час засідання “Рамштайн” Німеччина повідомила про надання Україні близько 100 керованих ракет для ЗРК IRIS-T. 

Президент США Дональд Трамп заявив, що планує провести першу зустріч із російським лідером Володимиром Путіним у Саудівській Аравії.

12 лютого міністр оборони Норвегії Торе О. Сандвік оголосив про приєднання країни до “коаліції дронів” на підтримку України.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 12 лютого. Ситуація на Покровському і Курському напрямках залишається напруженою – ворог зосереджує там основні наступальні зусилля. На даний час відбулося 112 бойових зіткнень.