Українські підлітки поглинають російську культуру через серіали та пісні – РНБО
Джерело: Андрій Коваленко в інтерв’ю interfax-Україна
Українські підлітки стали основною мішенню російської пропаганди, спрямованої на “всмоктування” ворожої культури, застерігає керівник Центру протидії пропаганді при Раді національної безпеки та оборони України Андрій Коваленко. Він наголошує, що необхідно створювати більше якісного українського контенту для молоді.
Коваленко зазначив, що російські пропагандисти активно модернізують свої методи, зокрема запуском серіалів, які отримують широку популярність серед українців.
Серіал “Ландыши” вже має мільйони переглядів, і навіть українські військові співають пісню з цього серіалу. Але мало хто розуміє, що таким чином вони популяризують російську культуру, — пояснив він.
За словами Коваленка, ще один приклад пропаганди — пісня “Sigma Boy”, яка стала популярною серед молоді. Він вважає, що в школах багато проблем із підлітками, які слухають російські пісні.
Це всмоктування російської культури, — додав керівник ЦПД.
Коваленко розповів, що російські спецслужби проводять довготривалі інформаційні операції, спрямовані на українських підлітків, намагаючись вивчити майбутніх лідерів думок і потенційних керівників через 5-10 років.
Ці діти формуватимуть політичну і бізнесову еліту, і від їхніх рішень залежатиме, чи буде Україна співпрацювати з РФ, — додав він.
Керівник ЦПД акцентував, що в Україні наразі не вистачає контенту, який би став альтернативою російським продуктам для молоді, але є позитивні зміни.
Існує багато українських стрімерів, які створюють контент на таких платформах, як Minecraft і Roblox, де паралельно розповідається про історію України, — зазначив він. Особливу увагу він звернув на гру S.T.A.L.K.E.R. 2, яку активно просувають українські стрімери.
Коваленко наголосив, що для підлітків авторитетами є не батьки, а лідери думок — блогери, геймери, співаки.
Завдання держави — зробити цих людей лідерами думок, які впливають на своїх однолітків, — резюмував він, додаючи, що правильні меседжі можуть значно вплинути на молодіжну свідомість.
- В Росії створили гру про вторгнення РФ в Україну, зокрема гравцям пропонують взяти участь у “штурмі Маріуполя”.
- Національна рада з електронних ЗМІ Латвії (NEPLP) заблокувала доступ до семи онлайн-ресурсів, що розповсюджують російську пропаганду.
- Іракські офіційні особи повідомили про зацікавленість у розвитку двосторонніх відносин з Росією. Тим часом Кремль використовує пропагандистський Telegram-канал “Rybar” для посилення свого впливу та просування інтересів у регіоні.
- Російський актор Юрій Борисов, який здобув популярність завдяки ролям у кремлівських фільмах був номінований на премію “Оскар” за роль другого плану у фільмі Шона Бейкера “Анора”.
Президент Франції Емманюель Макрон в ексклюзивному коментарі для Paris Match розповів про потенційно історичну зустріч президентів Володимира Зеленського і Дональда Трампа, яка відбулася у Базиліці Святого Петра.
Сполучені Штати знову тиснуть на Грецію, аби країна передала Україні свої системи ППО Patriot, раніше розгорнуті в Саудівській Аравії.
Україна адаптувала свої стратегії та озброєння у повномасштабній війні проти Росії й тепер сподівається на розширення використання безпілотників власного виробництва, попри те, що американська зброя залишається критично важливою.
Національна рада Австрії на засіданні одностайно проголосувала за резолюцію “Захист і допомога українським дітям”, спрямовану на захист та відновлення прав викрадених Росією українських дітей.
Правоохоронці викрили голову військово-лікарської комісії обласного центру мобілізації Буковини та його спільника на схемі з виготовлення фіктивних медичних документів для ухилення від військової служби.