Естонії також варто запропонувати США свої рідкісноземельні метали – очільник МЗС Естонії

Джерело: ERR

Очільник МЗС Естонії Маргус Цакхна заявив, що його країні варто запропонувати США свої рідкісноземельні метали вслід за Україною.

“США дуже зацікавлені і вже кілька років виявляють дуже великий інтерес до рідкісноземельних металів в Естонії. Усі знають, що в Іда-Вірумаа (регіон Естонії – ред.) є фосфорити і супутні їм рідкісноземельні метали, які є величезним скарбом для естонського народу”, – сказав міністр.

Він вважає, що питання полягає в тому, чи готові естонці “провести тверезу дискусію” щодо використання цих корисних копалин без шкоди довкіллю. Наприклад, залучити інвестиції зі США, щоб виробляти високотехнологічну продукцію, яка замінить залежність від Китаю як для США, так і для Європи.

“Це саме те сміливе геополітичне рішення, яке слід ухвалити Естонії і яке поставить нас у дуже сильну позицію у відносинах з адміністрацією Трампа. Це поставить нас як дуже чітку і дуже сильну точку на карті. Це означає, зокрема, що США дуже зацікавлені в захисті своїх великих інвестицій і виробничих потужностей. Це конкретний приклад, коли ми говоримо про реальну політику”, – наголосив Цакхна.

Він додав, що минулого року Естонія приєдналася до очолюваної США коаліції з рідкісноземельних металів, у якій сформульовано політику, спрямовану на максимальне перероблення корисних копалин у місцях їх видобування.

Однак наразі конкретних домовленостей поки що немає.

“Ми говорили на абстрактному рівні. Спочатку нам потрібно про все домовитися в Естонії, розробити стратегію, і ця стратегія має передбачати максимальне перероблення корисних копалин в Естонії”, – пояснив міністр.

Триває 1228-ма доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) перевищили мільйон осіб.

5 липня відзначають День бікіні. Християни сьогодні вшановують преподобного Атанасія Атонського.

За даними синоптиків у суботу, 5 липня, частину областей очікує негода.

Армія оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) заявила, що внаслідок посилення військових операцій у секторі Гази ізраїльським силам вдалося встановити контроль над близько 65% території анклаву.

Міністерство закордонних справ Вірменії передало послу Росії у Єревані Сергію Копиркіну ноту протесту через заяви офіційних осіб та публікації у російських державних медіа на адресу влади Вірменії.