Російські боти розповсюджують інформацію про теракти у Німеччині перед виборами – Reuters

Джерело: Reuters

Пов’язані з РФ мережі розповсюджують в інтернеті фейкові повідомлення від “розвідувальних агентств” про терористичні атаки у Німеччині напередодні виборів.

За оцінками фахівців з кібербезпеки, мета російських ботів очевидна – спроба посіяти страх та паніку, щоб зменшити явку виборців.

Ці ж мережі ботів також розповсюдили необґрунтовані чутки з дискредитацією лідера консерваторів Фрідріха Мерца, який лідирує в опитуваннях, випереджаючи “Альтернативу для Німеччини” (AfD), яка підтримує РФ.

За даними агенства, якому вдалось ознайомитись з базою даних щодо російських дезінформаційних дописів, у більшості первинні фейкові повідомлення публікують на платформі Х, а вже з неї їх розповсюджують іншими соцмережами.

За оцінками експертів, які боряться з російською кампанією впливу, на цей час на подібні дописи зреагували близько 2,5 млн разів.

Обсяг фейкових дописів потроївся цього тижня, коли до розповсюдження дезінформації долучилась група Storm 1516. До цього у російській кампанії домінували групи Doppelganger та Matryoshka.

Одна з фейкових публікацій містить відео, нібито від France 24, у якому французькі служби безпеки попереджують про необхідність уникати публічних місць у Німеччині через загрозу терористичних атак. Інші фейкові дописи містили схожі попередження нібито від ЦРУ та Моссаду.

В інших дезінформаційних постах мовилось, що Мерц нібито страждав психічним захворюванням, яке приховують.

Якщо росіяни зможуть досягти цілей – зменшити явку виборців та підтримку консерваторів – це матиме негативний вплив на формування стабільної коаліції та збільшить шанси того, що проросійсько налаштовані політсили отримають достатньо місць у німецькому парламенті.

Фахівець з дезінформації Фелікс Картте також вважає, що повідомлення російських ботів націлені на допомогу AfD.

“Налякане суспільство чутливіше до авторитарних наративів”, – сказав він.

  • Берлінський окружний суд зобовʼязав платформу X, якою володіє американський винахідник та бізнесмен Ілон Маск, надати інформацію, котра дасть змогу відстежувати поширення інформації, що потенційно може впливати на вибори.

На тлі дипломатичних кроків президента США Дональда Трампа та його команди, агентство Bloomberg розповіло про три можливі сценарії завершення російсько-української війни.

Оборонне відомство України кодифікувало та допустило др використання наземних роботизованих комплексів Spextr різних модифікацій у підрозділах Сил оборони.

Випускники українських шкіл більше не отримуватимуть золоті та срібні медалі за успіхи в навчанні. Міністерство освіти і науки України ухвалило відповідний наказ, який набув чинності після реєстрації в Міністерстві юстиції.

У Головному управлінні розвідки Міноборони повідомили, що в ніч з 6 на 7 лютого у місті Долгопрудний, поблизу Москви, були знищені два радіолокаційні комплекси “Валдай”. Російські військові використовували ці системи для цілодобового автоматичного виявлення та протидії безпілотним літальним апаратам.

Володимир Зеленський вкотре продемонстрував, що єдність в Україні може бути тільки навколо нього і заради нього. Повертаючись до своєї політики зразка кінця 2021 – початку 2022 року, коли намагання ув’язнити Петра Порошенка завадили йому зосередитись на підготовці до російського вторгнення, Зеленський демонструє своє ставлення до української держави – не як до найвищої цінності, а винятково як до інструмента для задоволення власних бажань та інтересів.