В січні Росія втратила 10% потужностей НПЗ через українські атаки дронами
Джерело: Reuters, The Moscow Times
Низка ударів БпЛА по нафтопереробних заводах у Росії у січні вивели з ладу 10% потужностей російських НПЗ.
Від початку року дрони атакували кілька російських нафтозаводів, зокрема “Танеко” в Татарстані (11 січня), Саратовський НПЗ “Роснефти” (11 січня), Рязанський НПЗ (двічі – 24 і 26 січня), завод “Сибур-Кстово” в Нижегородській області (29 січня), а також Волгоградський НПЗ (31 січня).
У лютому завод у Волгограді атакували вдруге, а крім того, під удар потрапив Астраханський ГПЗ “Газпрому”, що випускав паливо для південних регіонів.
Завод у Рязані, що постачає, зокрема, московський регіон, НПЗ у Волгограді, який є найбільшим постачальником для Південного федерального округу, а також Астраханський завод “Газпрому” зупинили випуск палива, а на їхній ремонт підуть тижні, якщо не місяці, розповіли джерела Reuters.
За їхніми словами, українські удари посилюють проблеми через посилення американських санкцій: експорт нафти падає, можливості її перероблення в Росії також скорочуються. У результаті формується надлишок барелів, і нафтові компанії можуть бути змушені скорочувати видобуток.
Минулого року через удари дронів і проблеми з ремонтом обсяги нафтопереробки в Росії впали до 12-річного мінімуму – 267 млн тонн. Експорт нафтопродуктів скоротився на 9%, до 113,7 млн тонн.
У відповідь на масовані удари БпЛА по енергоінфраструктурі російська влада засекретила статистику.
- Індія, одна з найбільших імпортерок російської нафти, заявила, що продовжить її купувати лише за умови, що її постачатимуть компанії і судна, які не потрапили під санкції США.
- Запроваджені місяць тому адміністрацією Джо Байдена нафтові санкції проти Росії поступово дають результат, підриваючи російські доходи від експорту нафти. Оскільки китайські переробники зменшили закупівлі через санкції та логістичні проблеми, а ставки фрахту для суден зросли в рази, російським постачальникам доводиться вкотре знижувати ціни.
- Імовірно, Росія опинилась на порозі виснажливої проблеми транспортування нафти через санкції США.
Капітан Еван Бродскі з організації Monterey Bay Whale Watch, що займається спостереженням за морськими ссавцями, за допомогою дрону зняв величезну зграю сірих дельфінів, що налічує понад 1500 особин.
Україна, змушена поступитися частиною своєї території Росії, стане “найбільшою зрадою європейського союзника” з 1945 року, заявив лідер британської Ліберально-демократичної партії сер Ед Дейві, коментуючи оголошення, що Трампа і Путін провели телефонну розмову і домовилися завершити війну, фактично на умовах Росії, без можливості вступу України в НАТО для реалізації власної безпеки.
Виступ американського репера Кендріка Ламара в перерві цьогорічного Супербоула став найпопулярнішим в історії шоу.
Після президентських виборів у США серед користувачів TikTok здобув популярність тренд “макіяж консервативної дівчини” або “республіканський макіяж”.
Північноатлантичний альянс випробовує власну здатність швидко розгортати сили у Східній Європі без прямої допомоги США на тлі заяв Вашингтона щодо оборони Європи та війни РФ проти України.