Президентка Мексики планує подати в суд на Google через перейменування затоки

Джерело: Associated Press

Президентка Мексики Клаудія Шейнбаум заявила, що її уряд розглядає можливість подання цивільного позову проти компанії Google, якщо вона й надалі використовуватиме назву “Американська затока” для морської ділянки між північним сходом Мексики та південним сходом США.

Шейнбаум наголосила, що президентський указ стосується виключно “континентального шельфу Сполучених Штатів”, оскільки Мексика контролює більшу частину Мексиканської затоки.

За словами президентки Мексики, попри те, що мексиканський уряд звернувся до Google з листом щодо некоректності терміна “Американська затока”, компанія продовжує його використання та наполягає на збереженні номенклатури. Шейнбаум неодноразово відстоювала назву Мексиканської затоки, наголошуючи, що її використання датується 1607 року та визнане ООН.

Вона також зазначила, що згідно з конституцією Апацінгана, яка передувала першій конституції Мексики, територія Північної Америки раніше називалася “Мексиканською Америкою”.

Президентка заявила, що мексиканський уряд звернеться до Google із проханням додати назву “Мексиканська Америка” на карту під час пошуку.

Дані про надання або зміну групи інвалідності автоматично відображатимуться в застосунку для військовозобов’язаних “Резерв+”.

У сербському місті Крагуєваць відбувся масовий антиурядовий протест через обвал даху на залізничному вокзалі в Новому Саді в листопаді 2024 року, внаслідок якого загинуло 15 осіб.

Будівництво заводу боєприпасів Rheinmetall в Україні, який було анонсовано рік тому, розпочне свою роботу в 2026 році. Про це повідомив генеральний директор німецької збройової компанії Армін Папперґер.

Державний секретар у закордонних справах Великої Британії Девід Леммі застеріг від повернення до нових Мінських угод, говорячи про можливі гарантії безпеки для України.

У суботу, 15 лютого, російські окупанти атакували з безпілотника автомобіль волонтерки, яка везла гуманітарну допомогу до Антонівського старостату.