Офіс Генпрокурора та UAnimals провели тренінг з розслідування злочинів проти тварин
Впродовж двох днів 24 прокурори та слідчі працювали над кейсами разом з українськими та іноземними юристами. Цей тренінг, організований за ініціативою зоозахисної організації UAnimals та за партнерства Спеціальної екологічної прокуратури Офісу Генпрокурора і Тренінгового центру прокурорів України, відбувся вперше в Україні. Його глобальна мета — забезпечити дотримання всіх необхідних процедур під час досудового розслідування порушень, пов’язаних із жорстокістю до тварин, і забезпечити, щоб такі справи частіше потрапляли до суду.
“Наша ініціатива демонструє готовність представників правоохоронних органів до змін та більш проактивного реагування на жорстоке поводження з тваринами. UAnimals вже 9 років працює над тим, аби злочини проти тварин мали розголос та належне розслідування. Для нас захист тварин — це передусім про цінність кожного життя. А для суспільства — це й питання безпеки, адже жорстокість до тварин часто пов’язана з іншими насильницькими злочинами”, — зазначила керівниця відділу стратегічних ініціатив UAnimals Ольга Чевганюк.
До навчання прокурорів та слідчих долучилися як українські, так і європейські експерти. Серед них — колишній старший детектив поліції Великобританії Марк Ренделл, юристка організації UAnimals Анастасія Гевчук, французька правозахисниця Сабін Брель, яка присвятила свою кар’єру боротьбі за закони на захист тварин.
Також у програмі взяли участь суддя Сихівського районного суду Львова Ольга Бойко, начальник відділу організації процесуального керівництва досудовими розслідуваннями та підтримки публічного обвинувачення в обласних прокуратурах Спеціалізованої екологічної прокуратури Офісу Генерального прокурора Ігор Школьний, а також прокурор Деснянської окружної прокуратури м. Києва Олександр Миронюк.
“Жорстоке поводження із беззахисними тваринами завжди викликає резонанс та справедливе обурення суспільства, а також часто може бути першим кроком до насильницьких злочинів. Розслідування таких кримінальних проваджень вимагає спеціальних знань, тому такі тренінги є надзвичайно важливими. Завдяки спільним зусиллям громадськості та правоохоронних органів ми можемо не лише привертати увагу до цієї важливої проблеми, але й напрацьовувати ефективні механізми її вирішення”, — звернулася до учасників тренінгу заступник Генерального прокурора Вікторія Літвінова.
На тренінгу обговорювали особливості слідчих дій та експертиз у справах про жорстоке поводження з тваринами, українську судову практику, а також досвід ЄС у боротьбі з цим явищем. Також розглядали можливості впровадження міжнародних підходів до захисту тварин в українське законодавство.
За підсумками тренінгу UAnimals та Офіс Генерального прокурора підготують навчальний посібник, який буде доступний для працівників прокуратури по всій Україні.
- Зоозахисний рух UAnimals закликав купити дрова для опалення притулків, щоб допомогти безпритульним тваринам пережити зиму.
- Фахівці UAnimals нагадали, чому не можна годувати качок хлібом.
9 травня відзначають Другий день пам’яті та примирення та День Європи. Християни сьогодні вшановують Миколая Чудотворця.
За даними синоптиків у п’ятницю, 9 травня, майже всю країну накриють опади.
Найбільш густонаселена провінція Канади — Онтаріо — схвалила проєкт будівництва нової модульної атомної електростанції вартістю 20,9 млрд канадських доларів (понад $15 млрд). Це перший такий об’єкт серед країн Групи семи (G7) і важливий крок у розвитку нових ядерних технологій, котрі здатні задовольнити зростаючий попит на електроенергію.
Президент США Дональд Трамп після телефонної розмови з Володимиром Зеленським, закликав Росію та Україну до 30-денного беззастережного припинення вогню і пообіцяв запровадити санкції у разі відмови.
Уряд Естонії вирішив запровадити візовий режим для власників дипломатичних і службових паспортів Грузії, підтвердив міністр закордонних справ Маргус Цахкна. Відповідне рішення ухвалили через репресії влади Грузії проти протестувальників та журналістів.