В UAnimals закликали не годувати качок хлібом

Джерело: UAnimals

Фахівці UAnimals нагадали, чому неможна годувати качок хлібом.

На вихідних люди часто йдуть на прогулянку до місцевих водойм, де можуть проживати качки. Відтак для того, щоб нагодувати тварин, з собою беруть хліб.

Однак годування птахів хлібом не приносить ніякої користі ні тваринам, ні водоймі. Фахівці UAnimals пояснили, чому.

  • качка є дикою твариною, відтак повинна вміти самостійно добувати їжу. Якщо тварин годувати – особливо маленьких каченят – вони не зможуть самостійно шукати їжу, що призведе до їх загибелі.
  • хліб немає поживних речовин, які підтримуватимуть здоров’я качки. Як наслідок – птах можу захворіти на хворобу “крила янгола” – її крила стирчатимуть, а не обтікатимуть тіло. Через це качка не зможе літати.
  • залишки хліба впадуть на дно водойми, що пришвидшить ріст бактерій і водоростей, які виділяють токсини, шкідливі для популяції риб. Також це створюватиме неприємний запах у водоймі. Через мокрий і гнилий хліб на водоймі розмножуватиметься цвіль, яка може потрапити у легені качок.
  • хліб, який залишиться на березі водойми може привабити щурів, які є переносниками лептоспірозу. Це інфекційне захворювання, яке вражає нирки та печінку, призводить до запалення мембрани головного та спинного мозку та навіть смерті.

Годувати качок можна лише за певних умов. До прикладу, коли температура повітря на вулиці опустила нижче -15 градусів, або ж якщо птах травмований чи хворий.

Тим, хто все ж хоче пригостити птахів, варто брати з собою розрізаний навпіл виноград, зернята свіжої кукурудзи, овес чи зелений горошок.

“Пам’ятайте, що качки можуть забезпечити себе їжею, а вуличні коти та собаки — ні. Беріть із собою на прогулянку пакетик корму для безпритульних тварин. Подбайте про тих, хто цього потребує”, – резюмували у благодійній організації.

  • У мережі поширився інтернет-тренд щодо приручення домашніх тварин – до нього долучилися й українські військові. Наприклад, користувачка @wikentiyax розповіла про долю кота, якого назвали Паладін.

Естонія, слідом за Латвією та Литвою, заборонила в’їзд транспортних засобів з білоруськими номерними знаками, незалежно від причин перебування власника або користувача в Естонії чи Європейському Союзі.

За дорученням Головнокомандувача генерал-полковника Олександра Сирського у Збройних Силах України почали впровадження комплексної програми дій “Збереження життя військовослужбовців”.

Українські війська продовжують оборонну операцію на Лівобережжі Дніпра у Херсонській області, зокрема мовиться про території в районі села Кринки. Раніше низка ЗМІ розповсюдили інформацію про відхід українських сил з плацдарму у Кринках.

Згідно з даними поліції, станом на сьогодні, під час оборонної операції в селі Кринки на Лівобережжі Херсонщини зникли безвісти 788 українських військових у період з жовтня 2023-го по кінець червня 2024 року.

Згідно з наказом коменданта Херсонської області від 28 березня 2024 року, у регіоні впроваджено особливий режим в’їзду та виїзду на територію області.