Лідерка «Альтернативи для Німеччини» заявила, що прагне відносин із «великою» Росією

Джерело: BILD

Співголова “Альтернативи для Німеччини” (AfD) Аліса Вайдель заявила про бажання відновити відносини з Росією, назвавши її “великою державою”, закликавши до скасування санкцій. Вона також висловила підтримку відновленню газопроводів “Північний потік”, що безпосередньо грає на користь Кремля.

Ми хочемо дуже хороших відносин із нашими європейськими сусідами. <…> Ми також хочемо дуже добрих відносин з великими державами, і до них належить Росія. <…> Донедавна ми отримували дешевий газ із Росії через “Північний потік”. <…> Ми хочемо припинити санкційну політику, яка насамперед завдає шкоди нашій країні. Ми маємо найвищі ціни на енергію у світі. Ми більше не конкурентоспроможні.

Вайдель не висловила жодної критики на адресу Москви, яка відкрито погрожує війною Німеччині. Натомість вона звинуватила німецький уряд у “сприянні ескалації” та виступила проти військової допомоги Україні. Зокрема представниця AfD звинуватила лідер ХДС/ХСС Фрідріха Мерца, що він “погрожував” РФ передати Taurus Україні.

Журналісти кілька разів намагалися отримати від проросійської кандидатки чітку позицію щодо російських загроз, проте вона ухилялася від відповідей та виправдовувала агресивну політику Кремля.

Ми повинні вступити у мирні переговори, – заявила вона, ігноруючи воєнні злочини РФ.

Критики вказують, що така риторика Вайдель може посилити вплив Росії в Німеччині та підірвати європейську єдність у протидії агресії Москви.

Зауважимо, 8 лютого у Німеччині відбулися масові протести проти правого екстремізму та співпраці партій з “Альтернативою для Німеччини” (AfD). У Мюнхені люди вийшли на протест під гаслом “Демократія потребує тебе”. За даними поліції, на акцію прийшло понад 200 тисяч осіб, тоді як організатори стверджують, що учасників було більше ніж 320 тисяч.

Організатори пояснили, що їх метою було надіслати “потужний сигнал на підтримку різноманітності, людської гідності, згуртованості та демократії” напередодні загальних виборів. Вони попередили, що “ненависть, відчуження та правоекстремістські групи стають загрозою для нашої демократії”.

Внаслідок чергового російського обстрілу у Харкові збільшилася кількість загиблих та постраждалих осіб.

Управління з контролю за іноземними активами США (OFAC) запровадило санкції на вісім криптогаманців, пов’язаних з російською криптобіржею Garantex та єменськими хуситами. За даними Chainalysis і TRM Labs, через ці гаманці перевели близько $1 млрд, переважно для фінансування хуситських операцій у Ємені та в акваторії Червоного моря.

Головнокомандувач Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі генерал Крістофер Каволі запевнив, що  Україна отримає додаткові винищувачі F-16, поки українські пілоти проходять навчання. 

Пізно ввечері російські війська вдарили по Харкову безпілотниками. Ворог завдав удару по Новобаварському районі. Відомо про загиблого та 29 постраждалих.

Після трьох років війни, коли стало очевидно, що російська армія не здатна зламати Україну. Однак, лідер РФ Володимир Путін продовжує відмовлятися від припинення вогню. Попри певні тактичні успіхи, як, наприклад, вибиття українців з Курської області, шанси на перемогу військовим шляхом у Росії залишаються мінімальними. Військові втрати і економічні труднощі вказують на наближення кінця війни, однак Путін не зупиняє агресію.