У Чернівцях проголосували за вихід одразу трьох парафій з УПЦ Московського патріархату
Джерело: Суспільне
Жителі Чернівців проголосували за перехід одразу трьох парафій з УПЦ Московського патріархату до ПЦУ. Мова про парафії Свято-Духівського кафедрального собору, Свято-Миколаївського храму та Свято-Петропавлівської церкви.
Збори, на яких зареєструвалися понад дві тисячі осіб, відбулися на вулиці Ольги Кобилянської.
Спершу проголосували за перехід парафій двох храмів: Свято-Духівського кафедрального собору та Свято-Миколаївської церкви. Зауважується, що переходи учасники зборів підтримали одностайно.
Та вже згодом один з учасників закликав провести аналогічне голосування стосовно Свято-Петропавлівської церкви. Рішення також підтримали одностайно.
Державна служба України з етнополітики та свободи поінформувала, що від 2018 року, з часу створення ПЦУ, підпорядкованість у канонічних та організаційних питаннях релігійним центрам (управлінням) ПЦУ змінили 1 502 релігійні громади УПЦ МП.
Зокрема у 2018 році перейшло дві релігійні громади МП; у 2019 році – 319 громад; у 2020 році – 30; у 2021 році – 25; у 2022 році – 496; у 2023 році – 471. Тоді як з до середини 2024 року перейшло 159 громад. Одначе, у відомстві нині не володіють інформацією щодо кількості ліквідованих релігійних організацій МП.
Згідно зі звітом про мережу релігійних організацій, станом на 1 січня 2024 року в Україні функціонувало 10 919 релігійних організацій МП, з яких 51 релігійний центр/управління, до яких входить 10 586 громад (6 037 із них юридичні особи) і 214 монастирів (104 жіночі та 110 чоловічі); 34 братства; 17 духовних навчальних закладів (11 середніх і шість вищих).
Щодо ПЦУ, то станом на 1 січня 2024 року в Україні функціонувало 8 295 релігійних організацій, із яких 56 релігійних центрів/управлінь, до яких входить 8 075 громад (3 400 із них – юридичні особи) і 87 монастирів; 16 братств; 26 духовних навчальних закладів (13 середніх і 13 вищих).
Заборона УПЦ МП
20 серпня українські нардепи у другому читанні проголосували за проєкт закону № 8371 щодо заборони діяльності на території України релігійних організацій, зокрема пов’язаних з РФ (заборона УПЦ МП).
Підтримали проєкт закону 265 народних обранців. Зокрема:
- Слуга народу – 173
- Європейська Солідарність – 25
- Голос – 18
- Батьківщина – 17
- Довіра -11
- Позафракційні – 11
- За майбутнє – 9
- Платформа за життя та мир – 1
- Відновлення України – 0
Проти проголосували 29 народних обранців, ще четверо утримались, а 24 не голосували зовсім.
Своєю чергою, депутатська група “Платформа за життя та мир” у Верховній Раді України виключила зі свого складу нардепа Юрія Загороднього. Причиною стало його голосування за закон, що забороняє діяльність релігійних організацій, пов’язаних із Росією, зокрема УПЦ МП.
Законопроєкт, відтак і заборона московської церкви в Україні, набере чинності через 30 днів з моменту опублікування.
Утім, громади УПЦ МП матимуть 9 місяців, аби розірвати зв’язки з РПЦ.
Додамо, що законопроєкт розробили за ініціативи Президента України Володимира Зеленського. Документ передбачає проведення релігієзнавчої експертизи організацій щодо їхньої підлеглості центрам впливу у РФ. У разі виявлення порушень, релігійна організація отримає припис для їх усунення, а подальше рішення про її заборону буде ухвалюватися в судовому порядку.
У січні 2023 року, у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт щодо діяльності в Україні релігійних організацій (№ 8371). Почати його розгляд вдалось лише через 10 місяців – у жовтні 2023 року в першому читанні заборону УПЦ (МП) підтримали 267 депутатів. 5 березня 2024 року Комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики, фіналізував документ та підготував його до другого читання.
- Народний обранець Володимир В’ятрович пояснив, що означає ухвалений Верховною Радою законопроєкт про заборону РПЦ в Україні.
- Міністерство культури та інформаційної політики нині працює над поверненням усіх українських святинь під державне управління. Водночас УПЦ московського патріархату досі продовжує користуватися Почаївською та Святогірською лаврами.
- Після голосування за законопроєкт, який може заборонити діяльність УПЦ МП, митрополит Климент заявив, що УПЦ продовжить діяти, а будь-які спроби її заборонити можуть дискредитувати тих, хто цього прагне.
Нещодавно глава Білого дому Дональд Трамп фактично звинуватив українську владу у розв’язанні війни з Росією, тоді як наступного дня назвав диктатором президента України. У відповідь на підтримку Зеленського висловилися демократи та навіть дехто з членів республіканської партії.
Прем’єр-міністр Іспанії Педро Санчес планує вже незабаром відвідати Україну, так висловлюючи підтримку українському народу.
Російський актор Дмитро Пєвцов отримав заочний термін ув’язнення за пропагування війни РФ проти України.
Міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що немає потреби нікому в його країні пояснювати, хто почав російсько-українську війну, або яку загрозу становить Росія. Так він прокоментував заяви Трампа щодо звинувачення української влади у тому, що вона не домовилася з Кремлем.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 20 лютого. З початку доби відбулося 112 бойових зіткнень.