Генштаб підтвердив ураження російського НПЗ та нафтоперекачувальних станцій

Джерело: Генеральний штаб Збройних сил України та Reuters

Уночі 17 лютого Україна успішно вразила кілька енергетичних об’єктів на території РФ.

Мовиться про Ільський нафтоперевалювальний завод у Краснодарському краї РФ та нафтоперекачувальні станції “Кропоткинская” та “Андреаполь”, які транспортують пальне для потреб військ РФ.

Унаслідок атаки на НПЗ виникла масштабна пожежа, а нафтоперекачувальні станції виведені з ладу.

“Сили оборони України залишають за собою право завдавати ударів по стратегічних об’єктах, які сприяють збройній агресії рф. Операції зі знищення енергетичної інфраструктури, яка підтримує незаконну війну Росії, триватимуть”, – наголосили у Генштабі.

Тим часом російський оператор трубопроводу “Транснефть” повідомив, що через вчорашню атаку станції “Кропоткинская” завдано значних збитків.

Зокрема через атаку експорт нафти трубопроводом з Казахстану може впасти на 30% на термін до двох місяців. Скорочення постачання на 30% може дорівнювати 380 000 барелям нафти у день, підрахували у Reuters.

Ураженим трубопроводом постачали нафту з Казахстану на світові ринки, де її перекачували глобальні компанії, зокрема американські. Казахстан добуває близько 1% світових поставок.

Попри атаку, трубопровід продовжує перекачувати нафту танкерам у Чорному морі, але в меншому обсягу та в обхід пошкодженої станції.

У Сенаті США запропонували законопроєкт про нові санкції проти Росії на випадок, якщо Кремль відмовиться припинити війну проти України.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію станом на 22:00 1 квітня. Від початку цієї доби відбулося 141 бойове зіткнення. 

Російські війська суттєво знизили темпи просування в Україні у березні, попри гучні заяви глави РФ Володимира Путіна про посилення наступу на фронті. За даними OSINT-проєкту DeepState, який відстежує ситуацію на полі бою. У березні росіяни захопили лише 133 кв. км української території — це найнижчий показник з червня 2024 року, коли під контроль РФ перейшло 114 кв. км.

31 березня глави МЗС головних європейських країн заявили про готовність посилити підтримку України та запровадити нові санкції проти Росії, щоб змусити її погодитися на зупинення війни.

Міноборони кодифікувало та допустило до використання у ЗСУ автоматичний гранатомет AGL-53 калібру 40 мм вітчизняного виробництва, котрий можна встановлювати на бойових машинах або легкому всюдихідному транспорті.