Кабмін просять заблокувати пісні російською мовою на стримінгових платформах в Україні

Джерело: Кабінет міністрів України

На вебсайті українського уряду зареєстрували петицію про блокування пісень російською мовою на стримінгових платформах, таких як Apple Music, Spotify та інших, незалежно від національності виконавця.

Автор петиції Олександр Леоненко зауважив, що для цього є низка причин.

Зокрема автор наголосив, що умовах повномасштабної війни важливо захищати інформаційний простір та нацбезпеку, а пісні російською мовою можуть нести ідеї, які шкодять ідентичності та формують негативне ставлення до України.

Також прослуховуючи музику російських виконавців українці фактично фінансують російську агресію.

Окрім цього, на думку автора, “пісні російською мовою, навіть якщо їх виконують українські або європейські артисти, можуть містити елементи російської пропаганди або нести в собі контекст, який суперечить цінностям незалежності України”.

Автор додав, що блокування пісень російською популяризуватиме українську музику, захистить молодь та сформує культурні цінності.

“Заборона на пісні російською мовою не обмежить свободу вибору громадян, оскільки українці зможуть насолоджуватись великою кількістю музики, виконаної іншими мовами. Це також відкриє нові можливості для популяризації музики інших народів”, – мовиться у петиції.

Автор зазначив, що Кабмін має повноваження ініціювати зміни до законів, які регулюють діяльність іноземних компаній в Україні. Відтак можна запровадити певні вимоги до стримінгових платформ, які діятимуть на території Української держави.

Також, наголосив автор, уряд може вплинути на правила ліцензування контенту на стримінгових платформах, зобов’язавши їх не надавати доступ до російськомовної музики.

Петиція зареєстрована 17 лютого і її вже підписало понад 18 тисяч осіб.

  • Пісні російського репера Алішера Моргенштерна очолили ТОП-10 Apple Music в Україні. Днями він випустив новий альбом “ALISHER” — усі п’ять пісень з нього потрапили на перші місця рейтингу.

Очільник Департаменту ефективності уряду США (DOGE) та радник Дональда Трампа, Ілон Маск, пояснив, чому змінив своє ставлення до України після початку російського вторгнення, звинувативши у цьому українську владу.

20 лютого німецька поліція затримала 18-річного громадянина Росії, якого підозрюють у підготовці “політично вмотивованого нападу” в Берліні.

США повідомили, що розглядають можливість припинення участі в міжнародних зусиллях щодо судового переслідування Росії вторгнення в Україну.

У п’ятницю, 21 лютого, тисячі людей вийшли на мітинги в Братиславі та інших містах Словаччини, вимагаючи відставки прем’єр-міністра Роберта Фіцо.

Франція та Естонія скликають у понеділок, 24 лютого, екстрену зустріч міністрів оборони європейських країн для обговорення посилення підтримки України.