Росія використовує для постачання нафти нові танкери, щоб обійти санкції
Джерело: Bloomberg
Росія продовжує експортувати нафту зі свого головного тихоокеанського термінала новими танкерами, щоб обійти останні санкції США.
За даними Bloomberg та Kpler, з 30 січня по 16 лютого, у порту Козьміно завантажили 16 танкерів нафтою марки ESPO. Жоден з цих танкерів не був включений до санкційного списку Сполучених Штатів.
З кінця січня низка суден, більшість з яких вперше перевозили нафту ESPO, курсували під прапорами Панами, Островів Кука, Сьєрра-Леоне та Джибуті. 15 з 16 танкерів направлялись до Китаю. Більшість цих суден належать компаніям, які зареєстровані у Шанхаї, Гонконзі та на Сейшельських островах.
Ставки фрахту на маршруті Козьміно-Азія після запровадження санкцій США у січні різко зросли, але згодом стабілізувались. На цей час плата становить близько 5 млн доларів за рейс тривалістю 3-5 днів до Китаю. Це на 1,5 млн доларів вище, аніж до запровадження санкцій, але менше, аніж одразу після того, як вони почали діяти.
- Країни “Великої сімки” розглядають можливість додаткового посилення санкцій щодо російської нафти, повідомляє Bloomberg, посилаючись на проєкт доручення, підготовлений для міністрів фінансів G7.
Очільник Департаменту ефективності уряду США (DOGE) та радник Дональда Трампа, Ілон Маск, пояснив, чому змінив своє ставлення до України після початку російського вторгнення, звинувативши у цьому українську владу.
20 лютого німецька поліція затримала 18-річного громадянина Росії, якого підозрюють у підготовці “політично вмотивованого нападу” в Берліні.
США повідомили, що розглядають можливість припинення участі в міжнародних зусиллях щодо судового переслідування Росії вторгнення в Україну.
У п’ятницю, 21 лютого, тисячі людей вийшли на мітинги в Братиславі та інших містах Словаччини, вимагаючи відставки прем’єр-міністра Роберта Фіцо.
Франція та Естонія скликають у понеділок, 24 лютого, екстрену зустріч міністрів оборони європейських країн для обговорення посилення підтримки України.