У Раді запропонували заборонити підліткам купувати енергетики
Джерело: проєкт №13024.
До Верховної Ради подано законопроєкт №13024, який передбачає обмеження на продаж енергетичних напоїв із високим вмістом стимулювальних речовин. Зокрема пропонується заборонити їхню реалізацію особам, які не досягли 18 років.
Законопроєкт також містить вимоги щодо виробництва енергетиків. Планується заборонити додавання до них інгредієнтів, що стимулюють центральну нервову систему, якщо їх концентрація перевищує встановлені норми.
У пояснювальній записці зазначається, що енергетичні напої містять кофеїн, таурин, гуарану, вітаміни групи B та інші добавки, які тимчасово підвищують працездатність і покращують настрій. Водночас постійне вживання таких напоїв може призводити до виснаження організму, порушень сну та нервових розладів.
Автори законопроєкту посилаються на дослідження, які вказують на потенційну шкоду енергетичних напоїв. Вони також зазначають, що в Латвії, Литві, Польщі та деяких інших країнах вже діють обмеження на продаж таких напоїв дітям.
Документ передбачає внесення змін до закону “Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів”. У ньому пропонують офіційно визначити термін “енергетичний напій” та встановити граничний рівень вмісту кофеїну й інших стимулювальних речовин. Енергетичним напоєм із високим вмістом стимуляторів вважатиметься той, що містить понад 150 мг кофеїну на 1 літр.
- Українські підлітки стали основною мішенню російської пропаганди, спрямованої на “всмоктування” ворожої культури, застерігає керівник Центру протидії пропаганді при Раді національної безпеки та оборони України Андрій Коваленко. Він наголошує, що необхідно створювати більше якісного українського контенту для молоді.
The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду його Меган Моббс. Меган – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.
Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.
У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.
Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.