У Раді запропонували заборонити підліткам купувати енергетики

Джерело: проєкт №13024.

До Верховної Ради подано законопроєкт №13024, який передбачає обмеження на продаж енергетичних напоїв із високим вмістом стимулювальних речовин. Зокрема пропонується заборонити їхню реалізацію особам, які не досягли 18 років.

Законопроєкт також містить вимоги щодо виробництва енергетиків. Планується заборонити додавання до них інгредієнтів, що стимулюють центральну нервову систему, якщо їх концентрація перевищує встановлені норми.

У пояснювальній записці зазначається, що енергетичні напої містять кофеїн, таурин, гуарану, вітаміни групи B та інші добавки, які тимчасово підвищують працездатність і покращують настрій. Водночас постійне вживання таких напоїв може призводити до виснаження організму, порушень сну та нервових розладів.

Автори законопроєкту посилаються на дослідження, які вказують на потенційну шкоду енергетичних напоїв. Вони також зазначають, що в Латвії, Литві, Польщі та деяких інших країнах вже діють обмеження на продаж таких напоїв дітям.

Документ передбачає внесення змін до закону “Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів”. У ньому пропонують офіційно визначити термін “енергетичний напій” та встановити граничний рівень вмісту кофеїну й інших стимулювальних речовин. Енергетичним напоєм із високим вмістом стимуляторів вважатиметься той, що містить понад 150 мг кофеїну на 1 літр.

У ніч на 29 квітня Румунія підіймала в небо авіацію через атаку російських дронів на прикордонні райони України.

Віцепрезидент США Джеймс Ді Венс висловився щодо російсько-української війни. На його думку, якщо війна триватиме ще кілька років, Україна не здобуде перемогу і не поверне території, а тривалі бойові дії можуть призвести до ядерного удару.

Контррозвідка Служби безпеки України затримала ще одну російську агентку на Миколаївщині. Нею виявилась 57-річна співробітниця одного з управлінь Первомайської міської ради, яка збирала розвідувальну інформацію про українських захисників у південному регіоні.

100 днів Трампа обернулись для світу безперервним карнавалом кричущих заяв, неоднозначних рішень та цілковитого хаосу у світі, який був створений на уламках і трагічному досвіді двох світових воєн – так, щоб цей досвід більше не повторювався. Проте, якщо пропустити повз себе ту феєрію, яка запанувала в офіційних комунікаціях уряду США і медіа після інавгурації Трампа, доведеться визнати, що відповіддю на запитання “чого досяг Дональд Трамп за перші 100 днів другої каденції?” буде слово “нічого”. Однак, це слово не зовсім точно описує другу каденцію Трампа.

За даними ЗМІ, низка танків M1A1 Abrams, які Австралія пообіцяла Україні у межах одного з пакетів допомоги, досі не передали через затримку з боку Сполучених Штатів.