Ветерани взяли участь у лижному заїзді на адаптивних кріслах у Києві

Джерело: Букви

Сьогодні, 19 лютого, в Golisiyv Ski Park відбувся лижний заїзд на адаптивних кріслах та лижах для ветеранів. Захід відбувся в межах ініціативи “Адаптивні клуби “Нестримні”, яку реалізує громадська організація за підтримки Міністерства молоді та спорту.

В Україні багато людей з ампутацією. Тому ми створюємо нові умови для адаптивного спорту, щоб кожен міг займатися улюбленою дисципліною, навіть після поранення, — зазначив ветеран війни Євгеній “Папай” Омельчук.

Учасникам провели інструктаж та допомогли опанувати навички катання на адаптивних лижах. Організатори наголошують, що спорт є не лише способом фізичної реабілітації, а й потужним інструментом для ментального відновлення.

Адаптивні клуби “Нестримні” працюють для ветеранів, їхніх родин та осіб з інвалідністю, які постраждали внаслідок війни. У клубах є необхідне обладнання та кваліфіковані тренери, які навчають адаптивному фітнесу, плаванню, функціональному тренінгу, єдиноборствам, регбі, тенісу, футболу, баскетболу на кріслах колісних, волейболу сидячи, пауерліфтингу, веслуванню, стрільбі з лука, гольфу та навіть кіберспорту.

За час повномасштабної війни було створено набагато більше можливостей для ветеранів, ніж раніше. Важливо, щоб вони знали про такі ініціативи, — додав Омельчук.

Міністерство у справах ветеранів вже кілька років підтримує спортивні заходи для захисників України. Ветерани беруть участь у всеукраїнських та міжнародних змаганнях, гідно представляючи країну на світовій арені.

Раніше повідомляли, що група українських військових з протезами піднялися на Кіліманджаро в межах проєкту Second Wind, розгорнувши прапор України на вершині.

Додамо, з початку повномасштабного вторгнення РФ близько 20 тисяч людей в Україні потребують протезування.

Тим часом термін забезпечення пацієнтів протезами нижніх і верхніх кінцівок становить від двох до п’яти місяців. За словами експертів, є проблеми з правильним вибором протезів: деякі постачальники намагаються встановити дорогий протез, навіть якщо він не найкращий для людини. Крім того, ціни на імпортні комплектувальні – високі, а націнки деяких українських дистриб’юторів перевищують 40%. В Україні є лише один виробник протезних комплектувальних, а іноземні компанії не відкривають виробництва в Україні через війну, корупцію та інші фактори.

У сфері допротезної реабілітації спостерігаються певні покращення, однак є проблеми з нерівномірним розподілом ресурсів між різними медичними закладами.

Російська економіка перебуває у гіршому стані, ніж це подає офіційна статистика Кремля, мовиться у звіті Стокгольмського інституту перехідної економіки (SITE), підготовленому для міністрів фінансів ЄС. Хоча Росія заявляє про зростання ВВП на 4,3% у 2024 році, експерти SITE вважають ці цифри недостовірними через ймовірне заниження інфляції та приховані витрати на війну проти України.

На Закарпатті взяли під варту двох жителів Закарпаття, які намагалися організувати незаконне переправлення в Румунію військовозобов’язаної особи. Чоловіки є служителями московського патріархату. У разі доведення вини їм загрожує до 9 років ув’язнення.

Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський повідомив, що втрати росіян в Україні з початку 2025 року вже сягнули понад 177 тисяч солдатів.

Президент України Володимир Зеленський і глава Франції Еммануель Макрон не спілкуються через посольства – вони напряму дзвонять один одному через захищені лінії, WhatsApp або Signal.

Глава зовнішньополітичної служби Європейського Союзу Кая Каллас заявила, що не вірить у реальну зацікавленість Росії в досягненні миру в Україні.