Видобуток газу в Україні впав на 40% через російські атаки по газових об’єктах – Reuters

Джерело: Reuters

За даними ЗМІ, через російські атаки по газовій інфраструктурі, видобуток газу в Україні впав на 40%. Відтак Україні найближчим часом доведеться закуповувати газ.

Зазначається, що в лютому та березні Україна імпортує з Європи до 800 млн кубометрів газу, аби компенсувати нестачу. Таку інформацію агентству повідомило високопоставлено джерело у цій сфері.

З початку повномасштабної війни РФ активно атакували енергетичні об’єкти пов’язані з електроенергією. Натоміть, коли від початку 2025 року Україна припинила транзит російського газу своєю територією, агресор націлився на газову інфраструктуру, зокрема місця видобутку.

Офіційно про такі атаки повідомлялось двічі у лютому.

До них Україна щоденно добувала близько 52 млн кубометрів газу, тоді як взимку на день витрачається від 110 до 140 млн кубометрів. Покрити дефіцит вдається завдяки накопиченому у сховищах газу.

“Ми могли б обійтись без імпорту у цей опалювальний сезон, але атаки на виробництво змушують нас імпортувати газ, щоб компенсувати це скорочення внутрішнього виробництва”, – сказала джерело.

Український оператор газотранспортних систем повідомив, що з початку лютого Україна почала більше імпортувати газ. Відтоді загальний обсяг імпорту зріс до понад 20 млн кубометрів у день.

Джерела не повідомляють, скільки тепер газу видобуває Україна.

Головні газовидобувні потужності України вразливі до російських атак, адже розташовані у Харківській та Полтавській областях.

Джерело повідомило, що в українських газосховищах залишилось мало газу, але завдяки імпорту та внутрішньому видобуванні, жодних обмежень у постачанні до кінця опалювального сезону не передбачається.

Раніше експерти попереджували, що запаси у сховищах близькі до критичних – лише 10% від загального обсягу сховища у 30 млрд кубометрів газу.

Джерело зазначило, що Україна повинна почати заповнювати сховища до наступного зимового сезону весною і що країні потрібно близько 13 млрд кубометрів газу.

Поки невідомо, скільки газу імпортуватиме Україна після березня. Це залежатиме від рівня видобутку та того, чи продовжаться російські атаки.

Громадська організація “Справа Громад” оголосила про розіграш оригіналу малюнка “Ми і є фортифікації”, створеного художником-аніматором Fill Feaouill. Кошти, зібрані під час благодійної лотереї, підуть на закупівлю нових екскаваторів для потреб оборони. Ініціативу підтримав п’ятий президент України, лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко, який особисто фінансує постачання техніки для будівництва фортифікаційних споруд.

Біотехнологічна компанія Colossal Biosciences зі США оголосила про намір повернути до життя гігантського моа – безкрилого птаха з Нової Зеландії, який зник через кілька століть після прибуття перших людей на острови. Висота цього птаха сягала трьох метрів, а задніми лапами він міг завдати серйозного удару.

У селі Першотравневе Зміївської громади дерево впало на 56-річну жінку – від отриманих травм вона загинула на місці. У самому Харкові троє осіб постраждали внаслідок обвалення даху приватного будинку в Салтівському районі. Їм надають медичну допомогу.

Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.

Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.