Associated Press подало позов до суду, звинувативши Білий дім у порушенні свободи слова
Джерело: АР
Агентство Associated Press (АР) подало до суду на трьох чиновників адміністрації президента США Дональда Трампа, звинувативши Білий дім у порушенні свободи слова. Журналістів АР перестали пускати до пулу Білого дому, бо агентство продовжує називати затоку Мексиканською, а не Американською.
Позов подали через 10 днів після того, як Білий дім почав обмежувати доступ інформаційному агентству.
“Преса і всі люди в Сполучених Штатах мають право вибирати свої власні слова і не зазнавати репресій з боку уряду”, – йдеться в позові AP.
Заборонивши AP відвідувати пресзаходи в Білому домі та Мар-а-Лаго або літати на літаку Air Force One у звичному для агентства місці, команда Трампа прямо послалася на рішення AP не дотримуватися повною мірою указу президента США про перейменування.
“Ми будемо тримати їх подалі, поки вони не погодяться, що це Американська затока”, – заявив Трамп.
Цього тижня близько 40 новинних організацій підписали лист, в якому закликали Білий дім змінити свою політику щодо AP. Серед них такі ЗМІ, як Fox News Channel і Newsmax, де багато коментаторів в ефірі є прихильниками Трампа.
Хоча журналістам AP досі дозволено перебувати на території Білого дому, їх не допускають до “пулу” журналістів, які висвітлюють події в менших приміщеннях і звітують перед своїми читачами та іншими репортерами. AP є частиною пулу Білого дому вже понад століття.
Агентство стверджує, що зробило “кілька даремних спроб” переконати адміністрацію в тому, що її поведінка є незаконною.
У п’ятницю в радіоінтерв’ю з Fox News Трамп назвав Associated Press “радикальними лівими божевільними”. Він сказав, що “Associated Press – це третьосортна організація з першокласним ім’ям”, “майже всі” прийняли зміну назви на “Американська затока”, але “AP хоче бути милим”.
Реакція інших новинних організацій була неоднозначною: The New York Times і Washington Post продовжують використовувати назву Мексиканська затока, тоді як Fox News перейшов на вибір Трампа. Google Maps використовує Gulf of America для користувачів у Сполучених Штатах.
-
Президентка Мексики Клаудія Шейнбаум заявила, що її уряд розглядає можливість подання цивільного позову проти компанії Google, якщо вона й надалі використовуватиме назву “Американська затока” для морської ділянки між північним сходом Мексики та південним сходом США.
-
Apple почала змінювати назву Мексиканської затоки на Американську в додатку Maps за наказом адміністрації президента США Дональда Трампа.
30 квітня міністерка економіки Юлія Свириденко спільно із міністром фінансів США Скоттом Бессентом підписала Угоду про створення Інвестиційного фонду відбудови США–Україна. Як зауважила міністерка, мовиться про співпрацю на десятиліття вперед.
Орієнтовна вартість робіт з відбудови сучасного корпусу лікарні “Охматдит” становитиме близько 396 мільйонів гривень. Проєктно-кошторисна документація наразі проходить експертизу, а тендер на капітальний ремонт сучасного корпусу оголосять на платформі Prozorro у першій половині травня.
Верховна представниця ЄС із зовнішніх відносин та політики Кая Каллас зауважила, що Європейський союз розробляє альтернативну стратегію збереження економічного тиску на Росію у разі, якщо нова адміністрація США Дональда Трампа послабить або відмовиться від підтримки України.
Виконувач обов’язків генерального прокурора Олексій Хоменко вніс відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо народного депутата від групи “Довіра” Сергія Шахова.
Спецпредставник президента США з питань України Кіт Келлог наголосив, що главі РФ Володимиру Путіну варто визнати зміну ситуації на користь України. Генерал у відставці зауважив, що росіянам, попри шалені втрати у лавах своєї армії, за півтора року не вдалося досягти серйозних здобутків на фронті.