Генсек ООН закликав до «термінової деескалації» в Україні
Джерело: Антоніу Гутерреш/X
Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш напередодні третіх роковин початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну вкотре закликав до укладання справедливого, міцного та довгострокового миру.
Досить. Після трьох років смерті та руйнувань я знову закликаю до термінової деескалації та негайного припинення бойових дій, – написав Гутерреш 23 лютого.
З заяви генсека ООН випливає, що під “справедливим миром” він має на увазі такий мир, “який повністю підтримує суверенітет, незалежність та територіальну цілісність України в межах її міжнародно визнаних кордонів, відповідно до Статуту ООН, міжнародного права та резолюцій Генеральної Асамблеї”.
Війна в Україні є серйозною загрозою не тільки миру та безпеці Європи, але й самим основам і ключовим принципам ООН, – наголосив Гутерреш. – Я вітаю всі зусилля, спрямовані на досягнення справедливого та всеосяжного миру. ООН готова підтримати ці зусилля, – додав він.
Monday marks three years since the Russian Federation launched its full-scale invasion of Ukraine, in clear violation of the @UN Charter and international law.
On this tragic occasion, I reaffirm the urgent need for a just, sustainable and comprehensive peace – one that fully…
— António Guterres (@antonioguterres) February 23, 2025
Додамо, стало відомо, що США відмовляються стати співавтором проєкту резолюції ООН з нагоди роковин вторгнення РФ в Україну.
Згодом Сполучені Штати запропонували проєкт резолюції ООН, який значно відрізняється від підтриманої Європою заяви з вимогою негайно вивести всі російські війська з території України.
У дуже короткому проєкті резолюції США висловлюється скорбота з приводу “трагічної загибелі людей під час російсько-українського конфлікту” і міститься заклик до “швидкого завершення конфлікту і подальший заклик до тривалого миру між Україною і Росією”.
Посол Росії в ООН Василь Небензя назвав проєкт резолюції США “дуже хорошим кроком”.
- США виступили проти згадки Росії як агресора у заяві G7 до третьої річниці повномасштабного вторгнення в Україну.
- Лідери Європейського Союзу проведуть позачерговий саміт 6 березня, щоб обговорити ситуацію в Україні та зміцнення європейської оборони, повідомив голова Європейської ради Антоніу Кошта.
- Спецпредставник Дональда Трампа з питань України Кіт Келлог відповів російському олігарху Константіну Малофєєву, який заявив, що Путін “пошле до біса” мирну пропозицію Трампа.
Російська економіка перебуває у гіршому стані, ніж це подає офіційна статистика Кремля, мовиться у звіті Стокгольмського інституту перехідної економіки (SITE), підготовленому для міністрів фінансів ЄС. Хоча Росія заявляє про зростання ВВП на 4,3% у 2024 році, експерти SITE вважають ці цифри недостовірними через ймовірне заниження інфляції та приховані витрати на війну проти України.
На Закарпатті взяли під варту двох жителів Закарпаття, які намагалися організувати незаконне переправлення в Румунію військовозобов’язаної особи. Чоловіки є служителями московського патріархату. У разі доведення вини їм загрожує до 9 років ув’язнення.
Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський повідомив, що втрати росіян в Україні з початку 2025 року вже сягнули понад 177 тисяч солдатів.
Президент України Володимир Зеленський і глава Франції Еммануель Макрон не спілкуються через посольства – вони напряму дзвонять один одному через захищені лінії, WhatsApp або Signal.
Глава зовнішньополітичної служби Європейського Союзу Кая Каллас заявила, що не вірить у реальну зацікавленість Росії в досягненні миру в Україні.