США виступають проти того, щоб називати Росію «агресором» у заяві G7 – FT
Джерело: Financial Times
США виступили проти згадки Росії як агресора у заяві G7 до третьої річниці повномасштабного вторгнення в Україну.
За словами п’ятьох західних посадовців, знайомих із ситуацією, це може поставити під загрозу традиційну демонстрацію єдності G7.
Співрозмовники видання додали, що участь президента України Володимира Зеленського в онлайн-саміті, запланованому на 24 лютого, нині залишається невизначеною.
Зазначається, що розбіжності щодо заяви виникли після того, як президент США Дональд Трамп звинуватив Україну в тому, що війна досі триває, назвав Зеленського “диктатором без виборів” і запропонував повернути Росію до G7.
Як зауважили західні посадовці, представники США виступили проти фрази “російська агресія” та подібних формулювань, які лідери G7 використовували з 2022 року для опису повномасштабної війни проти України.
Натомість адміністрація Трампа пропонує використовувати термін “український конфлікт”, повідомили виданню двоє посадовців, знайомих із ситуацією.
При цьому вказано, що подібні формулювання звучали в останніх заявах Державного департаменту США, зокрема у звіті про зустріч держсекретаря Марко Рубіо з главою МЗС РФ Сергієм Лавровим. Зокрема, в документі двічі згадується “конфлікт в Україні”.
Варто зауважити, що торік в заяві лідерів G7 російську агресію проти України згадували п’ять разів.
- Колишній дипломат заявив британському виданню The Economist, що президент США Дональд Трамп і його команда прагнуть усунути від влади президента України Володимира Зеленського.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.