В Україні на 28% скоротилася народжуваність від початку повномасштабної війни
Джерело: “Опендатабот“.
З початку повномасштабної війни в Україні на 28% скоротилася народжуваність, що є найбільшим спадом за весь час незалежності нашої держави. Попередній спад був теж пов’язаний із війною — у 2015 показники народжуваності впали на 12% за рік.
За перші пів року 2023-го в Україні народилося 96 755 дітей: 47 129 дівчаток та 49 626 хлопчиків. У 2021 році загальна кількість складала: 135 079 дітей.
Показники народжуваності в країні падають ще з 2013 року — приблизно на 7% на рік.
“Проте повномасштабне вторгнення призвело до найбільшої кризи у кількості нових українців”, – йдеться у повідомлені.
У середньому на місяць народжується 16 100 дітей. У попередніх роках до повномасштабної війни кількість немовлят коливалась на межі 21 тисячі – 23 тисяч на місяць.
Також останні роки хлопчиків народжується більше, аніж дівчаток. Загалом різниця особливо не змінилася за цей період: 51% проти 49%.
“Цікаво, що до початку повномасштабної війни пік народжуваності приходився на липень місяць, у 2022 і наразі у 2023 пік народжуваності припав на березень”, – додали в “Опендатабот”.
- 63 дитини, евакуйовані з тимчасово окупованих територій Запоріжжя та з територій активних бойових дій, вирушають на відпочинок в Угорщину.
- Генеральний прокурор Андрій Костін під час слухань Гельсінської комісії США “Порятунок українських дітей та жінок від російської агресії” повідомив, що станом на сьогодні задокументовано понад 19 тисяч випадків примусової депортації українських дітей.
Швеція профінансує виробництво українських далекобійних дронів за “данською моделлю”. Міністр оборони Швеції Пол Йонсон заявив, що країна незабаром виділить “значні кошти” для серійного виготовлення українських далекобійних ракет та безпілотників.
Джерело: Bloomberg Росія заявила, що готова обговорити потенційне припинення вогню в Україні з обраним президентом…
Джерело: Економічна правда Олексій Кулеба повідомив про готовність України до відновлення польотів лише на 95%….
Партія «Грузинська мрія», що займає проросійську позицію, оголосила про перемогу на жовтневих виборах. Вона набрала 54% голосів після проведеної кампанії, де попередила грузинів: приєднуйтесь до Заходу і повторіть долю України.
У ніч на 16 та вранці 17 листопада російські обстріли пошкодили чотири важливі для ядерної безпеки електричні підстанції в Україні.