В Україні на 28% скоротилася народжуваність від початку повномасштабної війни
Джерело: “Опендатабот“.
З початку повномасштабної війни в Україні на 28% скоротилася народжуваність, що є найбільшим спадом за весь час незалежності нашої держави. Попередній спад був теж пов’язаний із війною — у 2015 показники народжуваності впали на 12% за рік.
За перші пів року 2023-го в Україні народилося 96 755 дітей: 47 129 дівчаток та 49 626 хлопчиків. У 2021 році загальна кількість складала: 135 079 дітей.

Скріншот: Опендатабот
Показники народжуваності в країні падають ще з 2013 року — приблизно на 7% на рік.
“Проте повномасштабне вторгнення призвело до найбільшої кризи у кількості нових українців”, – йдеться у повідомлені.
У середньому на місяць народжується 16 100 дітей. У попередніх роках до повномасштабної війни кількість немовлят коливалась на межі 21 тисячі – 23 тисяч на місяць.
Також останні роки хлопчиків народжується більше, аніж дівчаток. Загалом різниця особливо не змінилася за цей період: 51% проти 49%.

Скріншот: Опендатабот
“Цікаво, що до початку повномасштабної війни пік народжуваності приходився на липень місяць, у 2022 і наразі у 2023 пік народжуваності припав на березень”, – додали в “Опендатабот”.
- 63 дитини, евакуйовані з тимчасово окупованих територій Запоріжжя та з територій активних бойових дій, вирушають на відпочинок в Угорщину.
- Генеральний прокурор Андрій Костін під час слухань Гельсінської комісії США “Порятунок українських дітей та жінок від російської агресії” повідомив, що станом на сьогодні задокументовано понад 19 тисяч випадків примусової депортації українських дітей.
Розслідування шведського мовника SVT свідчить, що трупа “Ballet of Ukraine”, яка видавала себе за українську танцювальну компанію, а в грудні показала балет “Лускунчик” у 8 містах Швеції, має стосунки з Росією.
3 квітня глава МЗС Андрій Сибіга провів зустріч із державним секретарем США Марком Рубіо.
Національне агентство передало в управління десять арештованих морських суден, що належать компаніям, пов’язаним з державою-агресором, поінформувала голова АРМА Олена Дума.
Польща має намір витрачати 5% ВВП на оборону вже у 2026 році, підтвердив міністр оборони Владислав Косіняк-Камиш 3 квітня після зустрічі міністрів оборони ЄС у Варшаві.
3 квітня заявив президент Фінляндії Александер Стубб заявив, що Франція або Велика Британія мають взяти на себе ініціативу у взаємодії з Росією в межах європейських зусиль щодо врегулювання війни РФ проти України.