Meta представила технологію, яка дозволяє перетворювати думки людини на текст
Джерело: Forbes
Компанія Meta презентувала нову революційну технологію Brain2Qwerty, яка дозволяє перетворювати думки людини на друкований текст.
Як зазначається, в основі інновації лежить аналіз мозкової активності та глибоке машинне навчання.
В Іспанії фахівці провели дослідження, у межах якого 35 добровольців вводили речення, поки спеціальна установка вагою в пів тонни записувала їхню мозкову активність. Отримані дані стали основою для створення неінвазивного інтерфейсу “мозок-комп’ютер” (BCI), який здатен декодувати речення за допомогою електроенцефалографії (ЕЕГ) або магнітоенцефалографії (MEG).
Згідно з повідомленням, система Brain2Qwerty використовує гібридну архітектуру штучного інтелекту, що включає, зокрема, згорточні нейромережі (CNN), які аналізують просторові та часові особливості нейронних сигналів, розпізнаючи рухову активність під час друку.
Також система має трансформерні моделі, котрі прогнозують не окремі символи, а цілі слова та фрази. Окрім цього, Brain2Qwerty містить мовний модуль, який виправляє помилки та узгоджує текст із природною мовою, працюючи як автовиправлення.
Зазначається, що на відміну від інших технологій BCI, які покладаються на зовнішні подразники або уявні рухи, Brain2Qwerty використовує природну моторну активність людини, що зменшує когнітивне навантаження та робить процес більш інтуїтивним.
При цьому вказано, що технологія все ще має певні недоліки. Головна проблема – точність розпізнавання тексту.
Як йдеться в матеріалі, декодування на основі MEG має середню частоту помилок 32% (найкращі результати – 19%).
Тоді як ЕЕГ значно поступається з 67% помилок через нижчу просторову роздільну здатність. Для порівняння, професійні люди-переписувачі мають 8% помилок, а інвазивні системи, як-от Neuralink, досягають менш ніж 5%.
- Американська компанія Meta планує прокласти підводний інтернет-кабель, який стане найдовшим у світі, його довжина перевищить 50 тисяч кілометрів.
Фінляндія почала засекречувати інформацію про експорт своєї зброї.
Рятувальники завершили аварійно-рятувальні роботи після ракетного удару, завданого Росією по Харкову. Внаслідок обстрілу загинула одна людина та постраждали 114.
16 квітня ультраправий депутат Європейського парламенту і кандидат у президенти Польщі Гжегож Браун увірвався до лікарні та погрожував арештом лікарці, яка провела жінці законний аборт.
У Великій Британії на аукціоні Henry Aldridge and Son виставляють жіночий кишеньковий годинник, який колись належав данцю Гансу Крістенсену Гіварду, пасажиру “Титаніка”, що загинув у катастрофі.
У Києві 18 квітня правоохоронці затримали двох 17-річних підлітків, які побили військовослужбовця у гідропарку.