Україна планує повернути понад дві тисячі сиріт, яких евакуювали за кордон через війну
Джерело: Укрінформ
Голова Державної служби України у справах дітей Петро Добромільський повідомив, що його відомство працює над поверненням до України 2 135 сиріт, яких евакуювали за кордон з початку повномасштабної війни Росії проти України.
На початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну за кордон евакуювали 4739 дітей-сиріт і позбавлених батьківського піклування. На кінець 2024 року на Батьківщину повернули 2 604 дитини.
“Ці діти були евакуйовані у складі закладів з різних областей України, зокрема, прифронтових регіонів, де почалося повномасштабне вторгнення. Зараз 2 600 дітей вже повернуто, і більшість з них влаштовані в сімейні форми виховання або здобувають профтехосвіту. З рештою дітей ми зараз проводимо оцінку потреб. Вони зараз перебувають у 13 країнах. Зокрема, в Польщі, Німеччині, Австрії, Нідерландах, Італії, Литві та інших. Не у всіх державах ми ще були. Наприклад, незабаром відбудеться моніторинговий візит до Німеччини, проведемо оцінку потреб дітей”, – розповів Добромільський.
Він пояснив, що фахівці із соціальної роботи мають провести оцінку потреб дітей перед їхнім поверненням у країну. Після цього розробляється індивідуальний план повернення щодо кожної дитини.
“Тоді, коли ми розуміємо всі потреби дитини в освітньому, медичному та інших напрямах, Держслужба у справах дітей і обласні служби шукають їй родину. Є такі діти, які мають серйозні хвороби. Зокрема, йдеться про декількох дітей у Туреччині… В різних країнах є такі діти: і в Польщі, і в Німеччині, і в Швеції та Швейцарії, і в Австрії. Вони зараз перебувають там на лікуванні. Тому ми їх не повертаємо зараз”, – додав Добромільський.
Очільник відомства наголосив, що представники Державної служби у справах дітей вже відвідали ті країни, де евакуйованих українських сиріт наразі залишилось найбільше.
“Наприклад, близько 680 дітей у Польщі сьогодні. Там їх перебувало набагато більше, але частина вже повернена. Тобто зараз ми працюємо з усіма службами для їхнього повернення додому”, – додав голова служби.
- Окупанти вивезли близько 4 тисяч українських дітей з тимчасово окупованих територій до Криму, де їх відправили на навчання та “перепрограмування”.
- В грудні посольство України в Туреччині разом з Українською спілкою в Анкарі організували святковий захід, присвячений різдвяним і новорічним святам для української громади та дітей-сиріт з Одеси, яких евакуювали до Анкари після початку війни.
- В серпні 2024 року італійський суд заборонив повернення в Україну 57 дітей-сиріт, яких евакуювали з Бердянська в березні 2022 року. Цих дітей вивезли з міста на початку повномасштабного вторгнення Росії, і наразі вони перебувають у провінції Бергамо.
Програмна директорка міжнародної благодійної організації СОС Дитячі містечка Україна, голова правління Української мережі за права дитини, Дар’я Касьянова розповіла історію 10-річної дівчинки, котра через 9 місяців і 6 спроб змогла повернутися до своїх батьків.
Іспанська поліція викрила мережу торгівлі людьми, яка протягом минулого року заманила понад 1 000 жінок до країни за допомогою фальшивих пропозицій роботи, натомість змусивши їх надавати послуги сексуального характеру.
У Тихому океані, на атолі Мідвей, відбулася рідкісна подія: у 74-річної самиці альбатроса Вісдом, котра є найстарішою птахою на світі, вилупилося пташеня.
На фронті загинув військовослужбовець, актор серіалів “Доктор Віра” і “Прогулянка у порожнечі” Олексій Самойленко, який долучився до лав ЗСУ у перші дні повномасштабного вторгнення.
Україна та Сполучені Штати підпишуть угоду про надра з метою зміцнення двосторонніх відносин та підтримки довгострокових зобов’язань США щодо безпеки України. Документ щодо українських ресурсів підпишуть глава МЗС України Андрій Сибіга та Держсекретар США Марко Рубіо.