Україна планує повернути понад дві тисячі сиріт, яких евакуювали за кордон через війну

Джерело: Укрінформ

Голова Державної служби України у справах дітей Петро Добромільський повідомив, що його відомство працює над поверненням до України 2 135 сиріт, яких евакуювали за кордон з початку повномасштабної війни Росії проти України.

На початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну за кордон евакуювали 4739 дітей-сиріт і позбавлених батьківського піклування. На кінець 2024 року на Батьківщину повернули 2 604 дитини.

“Ці діти були евакуйовані у складі закладів з різних областей України, зокрема, прифронтових регіонів, де почалося повномасштабне вторгнення. Зараз 2 600 дітей вже повернуто, і більшість з них влаштовані в сімейні форми виховання або здобувають профтехосвіту. З рештою дітей ми зараз проводимо оцінку потреб. Вони зараз перебувають у 13 країнах. Зокрема, в Польщі, Німеччині, Австрії, Нідерландах, Італії, Литві та інших. Не у всіх державах ми ще були. Наприклад, незабаром відбудеться моніторинговий візит до Німеччини, проведемо оцінку потреб дітей”, – розповів Добромільський.

Він пояснив, що фахівці із соціальної роботи мають провести оцінку потреб дітей перед їхнім поверненням у країну. Після цього розробляється індивідуальний план повернення щодо кожної дитини.

“Тоді, коли ми розуміємо всі потреби дитини в освітньому, медичному та інших напрямах, Держслужба у справах дітей і обласні служби шукають їй родину. Є такі діти, які мають серйозні хвороби. Зокрема, йдеться про декількох дітей у Туреччині… В різних країнах є такі діти: і в Польщі, і в Німеччині, і в Швеції та Швейцарії, і в Австрії. Вони зараз перебувають там на лікуванні. Тому ми їх не повертаємо зараз”, – додав Добромільський.

Очільник відомства наголосив, що представники Державної служби у справах дітей вже відвідали ті країни, де евакуйованих українських сиріт наразі залишилось найбільше.

“Наприклад, близько 680 дітей у Польщі сьогодні. Там їх перебувало набагато більше, але частина вже повернена. Тобто зараз ми працюємо з усіма службами для їхнього повернення додому”, – додав голова служби.

Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що президент Володимир Зеленський “робить перші, але впевнені кроки” до авторитарної моделі влади, заснованої на зловживанні повноваженнями та вибірковому переслідуванні опонентів.

10 липня українська військова розвідка зафіксувала ще один доказ воєнних злочинів, скоєних армією РФ. ГУР МО оприлюднило аудіоперехоплення наказу одного з командирів 155-ї окремої бригади морської піхоти тихоокеанського флоту РФ, у якому той закликає до звірств щодо українських військовополонених: “Голову отрезать, на пики посадить, выкинуть нах..й”.

Українські військові заявили, що помстилися російським операторам безпілотників, які вбили однорічну дитину на Херсонщині.

Внаслідок масованого російського обстрілу в Чернівцях 12 липня загинула завідувачка аптеки Діана Кравченко.

11 липня над Києвом помітили цивільний літак. З’ясувалось, що це вантажний літак Антонов Ан-124-100 “Руслан”, що вперше з 2022 року пролетів над Україною і прямував у Лейпциг, Німеччина.