Метро на Виноградар: Київметробуд зобов’язали повернути місту 139 млн

Джерело: пресслужба Київської міської прокуратури

Верховний Суд поставив крапку у справі за позовом Київської міської прокуратури про стягнення понад 139 млн гривень з товариства, яке мало будувати метро з Сирця на Виноградар, однак замість цього поклало виділені гроші на депозит.

Встановивши, що бюджетні гроші розмістили на депозитних рахунках, прокуратура ще у 2021 році звернулась до суду з вимогою стягнути отримані відсотки в сумі понад 139 млн грн на користь столичної громади.

Справа розглядалась судами неодноразово. У квітні та жовтні 2024 року Господарський суд Києва та Північний апеляційний господарський суд повністю задовольнили позов прокурора та ухвалили рішення стягнути з підрядної організації до бюджету столиці нараховані  відсотки.

Не погоджуючись із вказаними рішеннями судів, підрядник оскаржив їх до Верховного Суду, який відмовив в задоволенні касаційної скарги товариства та залишив в силі рішення судів попередніх інстанцій.

Так, завдяки Київській міській прокуратурі до бюджету столиці має бути сплачено 139 млн гривень, — мовиться у повідомленні.

У пресслужбі додали, що використання бюджетних коштів виключно за цільовим призначенням отриманих на виконання умов договорів є прямим обов’язком суб’єктів господарювання.

Нагадаємо, “Київський метрополітен” уклав договір на продовження робіт із будівництва Сирецько-Печерської лінії метрополітену в напрямку житлового масиву Виноградар. Переможцем тендера обрали ТОВ “Група компаній “Автострада”.

Раніше стало відомо, що КП “Київський метрополітен” розірвав договір з “Київметробуд” на будівництво нової гілки метро на Виноградар через зрив термінів зведення.

Зазначимо, у 2019 році розпочалося будівництво метро на Виноградар. Спочатку дві нові станції планували відкрити у грудні 2021 року. Станом на сьогодні жодна з них не добудована.

Довідка. Наразі на об’єкті будівництва метро на Виноградар побудовано правий перегінний тунель протяжністю майже 1 250 метрів – від станції “Мостицька” до станції “Сирець”. Крім того, завершене будівництво основних конструкцій перегінного вентиляційного вузла. Також частково облаштовано огороджувальні конструкції методом “стіна в ґрунті”, кріплення котловану металоконструкціями. Споруджено основні конструкції суміщеної тягової підстанції, частково збудовано двоярусні тунелі та інше.

Національне агентство з питань запобігання корупції спільно з WWF-Україна, Спеціалізованою екологічною прокуратурою Офісу Генерального прокурора та Базельським інститутом управління представили дослідження про корупційні ризики у лісовій сфері України. У ньому визначено 12 ключових загроз, серед яких масштабні санітарні рубки, низька прозорість продажу деревини та слабкий контроль за вирубками.

Щоденне вживання апельсина може зменшити ризик депресії на 20%, свідчить дослідження, опубліковане у журналі Microbiome. Вчені припускають, що цитрусові сприяють росту бактерії Faecalibacterium prausnitzii у кишківнику, що впливає на вироблення серотоніну та дофаміну – нейротрансмітерів, які покращують настрій.

25 лютого президент Володимир Зеленський провів телефонну розмову з главою Франції Емманюелем Макроном, обговоривши результати контактів з партнерами. Також сторони узгодили спільні наступні кроки.

Президент Франції Емманюель Макрон заявив про “переломний момент” у переговорах щодо підтримки України після зустрічі з главою США Дональдом Трампом, однак так і не отримав від американського лідера чітких гарантій безпеки чи зобов’язань щодо можливої військової допомоги.

Очільник Покровська Донецької області Руслан Требушкін опублікував відеозвернення до глави держави Володимира Зеленського, закликаючи укласти мирну угоду. Він звернувся до президента російською, не згадавши про Росію.