Метро на Виноградар: Київметробуд зобов’язали повернути місту 139 млн
Джерело: пресслужба Київської міської прокуратури
Верховний Суд поставив крапку у справі за позовом Київської міської прокуратури про стягнення понад 139 млн гривень з товариства, яке мало будувати метро з Сирця на Виноградар, однак замість цього поклало виділені гроші на депозит.
Встановивши, що бюджетні гроші розмістили на депозитних рахунках, прокуратура ще у 2021 році звернулась до суду з вимогою стягнути отримані відсотки в сумі понад 139 млн грн на користь столичної громади.
Справа розглядалась судами неодноразово. У квітні та жовтні 2024 року Господарський суд Києва та Північний апеляційний господарський суд повністю задовольнили позов прокурора та ухвалили рішення стягнути з підрядної організації до бюджету столиці нараховані відсотки.
Не погоджуючись із вказаними рішеннями судів, підрядник оскаржив їх до Верховного Суду, який відмовив в задоволенні касаційної скарги товариства та залишив в силі рішення судів попередніх інстанцій.
Так, завдяки Київській міській прокуратурі до бюджету столиці має бути сплачено 139 млн гривень, — мовиться у повідомленні.
У пресслужбі додали, що використання бюджетних коштів виключно за цільовим призначенням отриманих на виконання умов договорів є прямим обов’язком суб’єктів господарювання.
Нагадаємо, “Київський метрополітен” уклав договір на продовження робіт із будівництва Сирецько-Печерської лінії метрополітену в напрямку житлового масиву Виноградар. Переможцем тендера обрали ТОВ “Група компаній “Автострада”.
Раніше стало відомо, що КП “Київський метрополітен” розірвав договір з “Київметробуд” на будівництво нової гілки метро на Виноградар через зрив термінів зведення.
Зазначимо, у 2019 році розпочалося будівництво метро на Виноградар. Спочатку дві нові станції планували відкрити у грудні 2021 року. Станом на сьогодні жодна з них не добудована.
Довідка. Наразі на об’єкті будівництва метро на Виноградар побудовано правий перегінний тунель протяжністю майже 1 250 метрів – від станції “Мостицька” до станції “Сирець”. Крім того, завершене будівництво основних конструкцій перегінного вентиляційного вузла. Також частково облаштовано огороджувальні конструкції методом “стіна в ґрунті”, кріплення котловану металоконструкціями. Споруджено основні конструкції суміщеної тягової підстанції, частково збудовано двоярусні тунелі та інше.
- Згідно з рішенням Державної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, закриті станції та вестибюлі синьої гілки метрополітену Києва використовуватимуться як укриття під час повітряної тривоги.
- Внаслідок затоплення тунелів Київського метрополітену, Подільська окружна прокуратура міста Києва розпочала досудове розслідування за фактом службової недбалості, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 367 КК України).
- У Києві завершилось засідання Державної комісії ТЕБ та НС щодо ситуації із підтопленням декількох станцій метро у столиці.
- Через підтоплення тунелів київського метрополітену правоохоронці провели огляд території над станцією метро “Деміївська”.
Прем’єр-міністр Чехії Андрей Бабіш повідомив, що уряд країни подав до парламенту законопроєкт, який передбачає заборону використання мобільних телефонів у школах, починаючи з вересня 2027 року.
У Силах спеціальних операцій ЗСУ повідомили про знищення залізничного мосту через Північнокримський канал, у тимчасово окупованому Криму, поблизу села Роздольне.
Пентагон повідомив американським сенаторам про потребу приблизно у $80 млрд додаткового фінансування, значна частина якого пов’язана з витратами на війну США проти Ірану.
Прем’єр-міністерка Юлія Свириденко заявила, що очолить українську делегацію на конференції з відновлення України у польському Гданську. Раніше медіа повідомили, що президент Володимир Зеленський відмовився їхати туди після загострення відносин.
Президент США Дональд Трамп заявив, що американські автовиробники Ford і General Motors спільно з іншими компаніями можуть найближчим часом долучитися до виробництва озброєння для потреб армії.