Журналістка Катерина Родак звинуватила у домаганнях професора ЛНУ ім. Івана Франка

Джерело: Катерина Родак/Facebook

Журналістка NGL.media Катерина Родак розповіла про домагання викладача факультету журналістики ЛНУ ім. Івана Франка, професора Йосипа Лося.

“Коли мені було 19 років, то викладач із зарубіжної преси Й. Лось на факультеті журналістики закрився зі мною в своєму кабінеті. Я мала скласти залік. Ми були удвох, і я дуже довго слухала його лекцію про те, що я особлива, що мені потрібен особливий чоловік – арієць, українець, з хорошою генетикою. І що треба вагітніти. Що мені треба працювати лише там, де він скаже. Ніякої журналістики в інтернеті, тільки газета. І щоб я перестала спілкуватись з подругами, бо вони погано на мене впливають. І що носити джинси з оголеними колінами мені не можна – це не моє +це збуджує і відволікає викладачів (конкретно його)”, – написала Родак.

За словами Родак, потім викладач взяв її за руку і почав гладити, піднімаючи вверх рукав светра. При цьому професор запитував, що вона відчуває.

“Я відповіла, що нічого. Але це була брехня – я відчувала огиду, але не змогла це сказати, бо на мене тиснув його професорський авторитет і відчуття, що це це буде перебільшенням, якщо я якось різко відреагую. Якимось чином це бридотне спілкування завершилось, і я більше не заходила в той кабінет наодинці. Прийшла додому і дуже довго себе переконувала, що зі мною просто трапилась кумедна ситуація. Так я про неї і розповідаю друзям, і ми сміємось”, – зазначила журналістка.

Водночас вона наголосила, що такі випадки не повинні замовчуватись.

“Це все зводилось до “хі-хі, ха-ха”, ой поцьомав когось в губи, когось помацав, комусь сказав щось непристойне – ну він ж старий, така людинка з “привітом”, не перебільшуй. І таке сприйняття його дій дозволяло професору продовжувати свою поведінку”, – зауважила Катерина Родак.

Президент Франції Емманюель Макрон заявив про “переломний момент” у переговорах щодо підтримки України після зустрічі з главою США Дональдом Трампом, однак так і не отримав від американського лідера чітких гарантій безпеки чи зобов’язань щодо можливої військової допомоги.

Очільник Покровська Донецької області Руслан Требушкін опублікував відеозвернення до глави держави Володимира Зеленського, закликаючи укласти мирну угоду. Він звернувся до президента російською, не згадавши про Росію.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 лютого. З початку доби відбулося 90 бойових зіткнень.

У Білорусі триває масштабна перевірка боєготовності збройних сил, у межах якої мобілізовують військовозобов’язаних, а підприємства передають техніку у розпорядження армії. Військових, техніку та боєприпаси перевозять залізничними ешелонами.

Кремль підтвердив пропозицію глави Росії Володимира Путіна щодо співпраці з США у сфері видобутку рідкоземельних металів. Попри багаторічні зусилля російської пропаганди по демонізації образу США, прессекретар Путіна Дмитро Пєсков заявив про “широкі перспективи” економічної та інвестиційної співпраці між країнами.