Я не збираюся давати «надто багато» гарантій безпеки Україні – Трамп

Джерело: трансляція засідання кабінету міністрів США

Президент США Дональд Трамп заявив, що “не збирається давати надто багато гарантій безпеки Україні”, натомість це має зробити Європа.

“Я не збираюся давати гарантії безпеки, які виходять за рамки “дуже великих”. Нехай Європа робить це. Це в їхніх інтересах, це їхній сусід. Але ми докладемо зусиль для того, щоб усе пройшло як треба. Ми будемо залишатися партнерами України, нам потрібні рідкісноземельні метали, а їх у них багато”, — сказав президент США.

Він заявив, що після укладення угоди про корисні копалини США хочуть отримати назад виділені Україні $350 млрд і “заробити ще більше” в майбутньому. Трамп наголосив, що угода щодо надр вигідна Україні з погляду безпеки.

“Для України це також велика перевага, тому що ми будемо працювати там, ми будемо на землі, і ви знаєте, що це свого роду автоматична безпека, тому що ніхто не буде жартувати з нашими людьми, коли ми будемо там, і таким чином ми будемо там, але Європа буде дуже уважно спостерігати за цим”, — сказав Трамп.

  • Президент Володимир Зеленський запевнив, що угода України та США щодо корисних копалин не передбачає жодних боргів для Києва.
  • “Європейська правда” опублікувала фінальний текст так званої “Угоди про копалини” – міжурядової домовленості, яку мають підписати цього тижня Україна і США.

21 липня, у межах засідання у форматі “Рамштайн” міністр оборони Денис Шмигаль визначив та передав партнерам три ключові запити щодо озброєння. 

21 липня президент Володимир Зеленський провів зустріч із міністром Європи та закордонних справ Франції Жаном-Ноелем Барро, котрий узяв участь у щорічній нараді українських послів.

Поні на ім’я Чубарек, який осліп через вибух російського дрона на Харківщині, не залишився наодинці з бідою – його підтримує шестимісячна поні Карамелла, яка стала йому справжніми “очима”.

На узбережжі Чорного моря зараз не до купання – вода там різко охолола. Це не примха погоди, а наслідок явища, яке називається апвелінг. Про це розповіла синоптикиня Наталка Діденко.

Перестановка міністрів місцями – адже нових людей в уряді не з’явилось, майже в усіх спостерігачів викликала більше запитань, ніж дала відповідей. Передусім – навіщо це було робити, якщо фактично жодного оновлення не відбулось? Дехто припускає, що посадою прем’єра Володимир Зеленський “подякував” Юлії Свириденко за допомогу з накладенням санкцій на Петра Порошенка. Дехто – що керівник ОП Андрій Єрмак посилив свій вплив на ключові позиції в державі. Дехто – що владі просто потрібно було показати хоч удаване “оновлення облич” на тлі захмарної корупції та неефективного управління під час повномасштабної війни. Втім, є й ті, хто не запитує зайвого, вже за звичкою пояснюючи дії влади тим, що в країні війна і критика недоречна.