На розмінування України потрібно $29,8 млрд – Мінекономіки

Джерело: Міністерство економіки

Україна потребує $29,8 мільярда для розмінування своїх територій, що на $4,8 мільярда менше від попередніх оцінок.

У “Швидкій оцінці завданої шкоди та потреб на відновлення (RDNA4)”, проведеній Світовим банком, урядом України, Європейським Союзом та ООН, зазначено, що потреби на розмінування територій зменшилися на 4,8 мільярда доларів США порівняно з попередніми оцінками. Це стало можливим завдяки значному прогресу в обстеженні та очищенні земель, де велися бойові дії.

“Зменшення суми потреб на гуманітарне розмінування на майже 5 мільярдів доларів – свідчить про величезну роботу, реалізовану Міністерством економіки спільно із Міноборони, ДСНС, приватними та міжнародними операторами протимінної діяльності та іншими стейкхолдерами. І ми маємо куди рости – автори звіту відзначають, що активний розвиток таких інновацій, як використання сенсорних технологій, аерофотозйомка та машинне навчання можуть ще більше прискорити, а відповідно і здешевити вартість розмінування”, – сказала Міністерка економіки України Юлія Свириденко.

Міністерство економіки підкреслило, що оскільки процес розмінування триватиме десятиліття, критично важливо створювати довгострокові інституції та налагоджувати партнерства з міжнародними організаціями, які займаються протимінною діяльністю.

Керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак провів переговори з представниками адміністрації  президента США Дональда Трампа. Головною темою розмови було питання припинення вогню в Україні.

З прифронтових територій Сумщини евакуювали місцеву жительку разом з 12 собаками. Вона була єдиною мешканкою на своїй вулиці.

Фракція “Європейська Солідарність” у Київраді заявляє про посилення тиску з боку центральної влади на опозиційних депутатів. Про це повідомив депутат Київської міської ради від “ЄС” Олександр Погребиський у дописі на своїй Facebook-сторінці та в коментарі Буквам.

Посольство США в Києві попереджає про можливу масштабну повітряну атаку, яка може статися в будь-який момент протягом наступних кількох днів.

Президентка Мексики Клаудія Шейнбаум повідомила, що її країна подала до суду на компанію Google за те, що вона позначає Мексиканську затоку як “Американську” для користувачів зі США.