Розвідка США: РФ і Китай намагаються вербувати незадоволених федеральних службовців США
Джерело: CNN
Росія та Китай дали вказівку своїм розвідувальним службам активізувати вербування американських федеральних службовців, які працюють у сфері національної безпеки. Особливу увагу приділяють тим, хто вже був звільнений або побоюється можливого звільнення найближчим часом.
За словами чотирьох осіб, обізнаних з останніми даними американської розвідки, такі дії спрямовані на використання ситуації, що склалася через плани адміністрації Трампа щодо масштабних звільнень у федеральному апараті. Ці наміри були офіційно викладені Управлінням кадрового менеджменту на початку цього тижня, повідомляють в CNN.
Росія та Китай зосереджують свої зусилля на вербуванні нещодавно звільнених співробітників з доступом до державної таємниці, а також тих, хто перебуває на випробувальному терміні. Вони можуть володіти цінною інформацією про критично важливу інфраструктуру США та ключові аспекти державного управління. Щонайменше дві країни вже створили спеціальні вебсайти для рекрутингу та активно націлюються на федеральних службовців через платформу LinkedIn, повідомили два джерела.
“Не потрібно багато уяви, щоб зрозуміти, що ці відкинуті федеральні службовці з багатими інституційними знаннями є надзвичайно привабливими цілями для розвідувальних служб наших конкурентів і супротивників”, – повідомило CNN третє джерело, знайоме з останніми американськими оцінками.
CNN звернувся за коментарем до офісу директора національної розвідки та посольств Китаю й Росії у Вашингтоні.
Розвіддані підтверджують раніше гіпотетичні побоювання: масові звільнення можуть стати можливістю для іноземних спецслужб, які вербують фінансово вразливих чи незадоволених ексспівробітників. Міністерство юстиції вже висунуло звинувачення кільком колишнім військовим і розвідникам за співпрацю з Китаєм. Чинні співробітники ЦРУ обговорювали цей ризик і способи його зменшення. Водночас директорка Нацрозвідки Тулсі Габбард назвала такі дискусії “загрозою” з боку нелояльних службовців і заявила, що причетні мають бути покарані.
- Росія розглядає переговори з адміністрацією Трампа щодо відновлення значної дипломатичної присутності в США як шанс відновити свою шпигунську мережу на Заході, заявляють чинні та колишні американські чиновники.
3 квітня заявив президент Фінляндії Александер Стубб заявив, що Франція або Велика Британія мають взяти на себе ініціативу у взаємодії з Росією в межах європейських зусиль щодо врегулювання війни РФ проти України.
Забуте полотно індійського художника Макбула Фіди Хусейна “Грама Ятра” був проданий за 13,8 млн доларів на аукціоні Christie’s у Нью-Йорку.
Служба безпеки викрила та зібрала докази щодо українських зрадників, які претендують на реалізацію ідеї очільника Кремля Володимира Путіна про “зовнішнє управління” Україною. Фігуранти переховуються у РФ.
Соцмережа X Ілона Маска звернулася до Верховного суду США з проханням захистити компанії від примусового розкриття конфіденційних фінансових даних користувачів за “безпідставними” повістками, виданими федеральними правоохоронними органами.
Заступник керівника Офісу президента Павло Паліса заявив, що цьогоріч російська армія планує наростити своє угруповання на 150 тисяч осіб — це еквівалент близько 15 мотострілецьких дивізій.