Сварка Зеленського з Трампом: як зреагували світові ЗМІ

Джерело: Суспільне

Світові ЗМІ зреагували на суперечку президентів України та США – Володимира Зеленського та Дональда Трампа – під час їхньої зустрічі у Білому домі 28 лютого.

Зокрема у The Washington Post зазначили, що Зеленський кинув виклик Трампу, суттєво відрізнившись від інших світових лідерів, які “обережно обсипали президента США та його оточення похвалами”.

У The New York Times натомість вважають, що зустріч, яка мала стати тріумфом Зеленського, звершилась для нього поразкою.

Водночас журналіст NYT Пітер Бейкер, який 29 років висвітлює події з Білого дому, наголосив, що за весь час його роботи жоден американський президент “так публічно не читав лекцію лідеру союзника, а тим паче лідеру країни, яка протистоїть загарбникам”.

Газета The Wall Street Journal у своєму матеріалі написала, що переможцем “вистави” в Овальному кабінеті став російський президент Володимир Путін.

У британському The Telegraph описали суперечку двох лідерів подією, яка “вийшла за межі найгіршого сценарію”.

“Могло бути й гірше — вони б могли почати битися”.

Німецький Bild повідомив, що Трамп нібито вигнав Зеленського з Білого дому. Суперечку президентів тут описали як таку, яку ще не бачив світ.

Інше німецьке видання Tagesspiegel написало, що “дипломатія помирає у прямому етері”. Тут також зазначили, що “часом було майже боляче” бачити те, як Зеленського “знову і знову принижують”.

Іспанський El País назвав ситуацію “катастрофічною”, яка “ставить під сумнів майбутнє України”. У виданні також наголосили, що Трамп принизив Зеленського.

Своєю чергою польська Gazeta Wyborcza описала поведінку Трампа та Венса щодо Зеленського як “публічну вульгарність”, наголосивши на незламності України.

Що передувало?

28 лютого президент Володимир Зеленський прибув до США для підписання угоди про рідкісноземельні метали з Дональдом Трампом. Американський лідер зустрів Зеленського у Білому домі разом з віцепрезидентом США Джеймсом Ді Венсом.

Перед тим, як підписати угоду, президенти поспілкувались перед журналістами, але ця розмова завершилась сваркою. Далі почались закриті перемовини, які звершились тим, що Володимир Зеленський достроково покинув Білий дім без підписаної угоди.

Після цього Дональд Трамп повідомив, що Зеленський “неготовий до миру” та “виявив неповагу до США”.

Натомість після перепалки українського та американського президентів, на підтримку Володимира Зеленського висловились європейські лідери. Підтримали його і лідер Демократичної партії США у Сенаті.

Сам президент України після зустрічі подякував США за підтримку, але наголосив, що Україні потрібен справедливий та тривалий мир, і саме над цим працює влада.

В інтерв’ю Fox News після зустрічі Зеленський зауважив, що не знає, чи була ця конфронтація спланованою. При цьому він сподівається, що відносини з Трампом все ще можна врятувати, адже мовиться не просто про відносини двох президентів, а про відносини двох народів.

27 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що Україна і США домовилися не враховувати вже надану допомогу у майбутній угоді про співпрацю щодо рідкісноземельних металів.

До кінця квітня 2025 року Чехія у межах своєї ініціативи спорядить Україні ще 400 тисяч великокаліберних боєприпасів, повідомила міністерка оборони Яна Чернохова.

ChatGPT суттєво змінив спосіб, у який ми працюємо і живемо. За останніми даними, щодня понад 100 мільйонів осіб використовують його для обробки понад мільярда запитів. Втім, цей чат-бот вже встиг заробити репутацію “чорної діри для приватності” через побоювання щодо обробки введених користувачами даних.

Президент США Дональд Трамп затребував, аби адміністрації Панамського та Суецького каналів скасували збори за прохід військових кораблів та цивільних судів під прапором США.

27 квітня міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що Україна не повинна погоджуватися на пропозицію президента США Дональда Трампа поступитися територією в обмін на припинення вогню з Росією, оскільки це було б схоже на “капітуляцію”.