Країни Балтії «вкрай незадоволені», що їх не запросили на саміт щодо України – Sky News
Джерело: Sky News
Країни Балтії “вкрай незадоволені” тим, що Велика Британія не запросила їхніх лідерів взяти участь у саміті щодо України.
Дипломатичне джерело видання попередило, що в Москві з цікавістю помітять, що Латвія, Литва та Естонія не були учасниками саміту.
“Росія і наша громадськість чітко оцінять, що нас здали США, а також Великобританія і Франція”, – сказав співрозмовник Sky News.
Прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер має прийняти у неділю лідерів понад десятка європейських країн на саміті у Великій Британії, щоб обговорити російську війну в Україні та ширшу європейську безпеку. Президент України Володимир Зеленський також має бути присутнім на саміті.
Джерело підтвердило, що Стармер матиме телефонну розмову з лідерами країн Балтії, але зазначило, що це погана заміна неучасті в саміті.
“Ми дійсно дуже незадоволені відмовою запросити балтійських лідерів”, – сказало джерело.
Sky News зауважує, що серед країн НАТО Литва, Латвія та Естонія витрачають найбільше на оборону у відсотках від ВВП. Вони також є одними з найбільших прихильників України — надають зброю і фінансування. Крім того, країни Балтії протягом багатьох років були “найсильнішими голосами в Європі”, які б’ють на сполох щодо загрози, яку становить Росія.
Джерело повідомило, що серед запрошених були лідери Норвегії, Фінляндії, Швеції та Польщі, зазначивши, що Гельсінкі і Варшава публічно виключили можливість надання військ для міжнародних сил безпеки в Україні.
“Країни Балтії мають план… але їх не запросили. Всі три країни Балтії є одними з найбільших прихильників України з погляду відсотка ВВП і наданих можливостей. Всі рішення безпосередньо впливають на нашу безпеку. Як ще один пакт, щоб розділити Європу або вважати нас чимось само собою зрозумілим. Ганебно”, – сказав співрозмовник видання.
- Президент України Володимир Зеленський прибув до Лондона після того, як напередодні посперечався з президентом США Дональдом Трампом у Білому домі.
- 2 березня у Лондоні відбудеться саміт європейських лідерів, де обговорюватимуть підтримку України.
- Низка європейських лідерів висловили підтримку Україні після суперечки президентів США та України – Дональда Трампа та Володимира Зеленського – у Білому домі.
26-річна туристка з Німеччини Кароліна Вілґа провела майже два тижні в самотньому виживанні в західноавстралійському плоскогір’ї. Її знайшли випадково – на узбіччі ґрунтової дороги, за 24 кілометри від покинутого авто, без взуття, знесилену, зневоднену й обліплену слідами від укусів комах. Поліція каже – це щастя, що вона взагалі вижила.
Громадська організація “Справа Громад” оголосила про розіграш оригіналу малюнка “Ми і є фортифікації”, створеного художником-аніматором Fill Feaouill. Кошти, зібрані під час благодійної лотереї, підуть на закупівлю нових екскаваторів для потреб оборони. Ініціативу підтримав п’ятий президент України, лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко, який особисто фінансує постачання техніки для будівництва фортифікаційних споруд.
Біотехнологічна компанія Colossal Biosciences зі США оголосила про намір повернути до життя гігантського моа – безкрилого птаха з Нової Зеландії, який зник через кілька століть після прибуття перших людей на острови. Висота цього птаха сягала трьох метрів, а задніми лапами він міг завдати серйозного удару.
У селі Першотравневе Зміївської громади дерево впало на 56-річну жінку – від отриманих травм вона загинула на місці. У самому Харкові троє осіб постраждали внаслідок обвалення даху приватного будинку в Салтівському районі. Їм надають медичну допомогу.
Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.