Велика Британія виділить Україні ще £1,6 млрд для закупівлі 5000 ракет ППО
Джерело: SkyNews
Велика Британія надасть Україні 1,6 млрд фунтів стерлінгів через програму UK Export Finance для купівлі понад 5000 ракет для ППО, котрі вироблять у Белфасті (Північна Ірландія), заявив британський прем’єр-міністр Кір Стармер під час пресконференції після завершення саміту в Лондоні.
За словами Стармера, Україна має виступати з сильною позицією та бути присутньою за столом переговорів.
Ми не можемо прийняти слабку угоду, подібну до “Мінська””, – акцентував британський політик. Лондон продовжить допомагати Києву та чинити економічний тиск на Москву.
У Міноборони також вже прокоментували домовленість щодо запуску масштабного проєкту LMM-RapidRanger для зміцнення ППО України.
Отримаємо понад 5 000 ракет-перехоплювачів LMM (Lightweight Multirole Missile) та пускові установки до них, – мовиться у дописі.
Зауважується, що LMM – це високоточні ракети-інтерсептори, які ефективно знищують дрони Shahed. Вони вже довели свою ефективність у боях 2022-2024 років. Проєкт реалізують спільно із ThalesUK, українськими підприємствами та урядом Великої Британії.
Раніше стало відомо, що Велика Британія, Франція та Україна працюють над створенням “коаліції Волі”, куди увійдуть інші країни. Її мета – досягнення справедливого та міцного світу, що ґрунтується на суверенітеті України. За словами Стармера, європейські лідери мають зробити для цього “все можливе”, причому різні країни можуть також брати участь.
Окрім того, глава британського уряду підтвердив, що Лондон готовий підтримати Україну “солдатами на землі та літаками у повітрі”, проте зусилля європейських лідерів мають бути підтримані і США, над чим наразі ведеться робота.
Стармер додав, що Велика Британія, Франція та інші країни погодилися працювати з Україною “над планом припинення бойових дій”. За його словами, цей план обговорюватиметься зі Сполученими Штатами.
Стармер зазначив, що вважає своїм завданням виступити мостом між президентами України та США. При цьому глава британського уряду додав, що не вважає поведінку Зеленського у Вашингтоні неправильною.
На думку Стармер, Дональд Трамп хоче бачити міцний мир в Україні, незважаючи на його риторику та ставлення до Зеленського.
- Прессекретарка Білого дому Керолайн Левітт звинуватила президента України Володимира Зеленського в “недостатній вдячності” та заявила, що нова адміністрація США “більше не збирається просто виписувати порожні чеки на війну”.
- Високопоставлений чиновник адміністрації США повідомив виданню The Wall Street Journal, що президент Штатів Дональд Трамп нібито наказав перевірити, чи може Вашингтон повністю або тимчасово припинити постачання зброї Києву.
- Адміністрація Дональда Трампа розглядає можливість припинення військової допомоги Україні у відповідь на висловлювання президента Володимира Зеленського, зроблені під час його візиту до Овального кабінету.
- 26 лютого президент США Дональд Трамп заявив, що Штати зупинили військову допомогу Україні, допоки не буде мирної угоди з РФ. При цьому він наголосив, що в України на цей час є запаси озброєння, аби продовжувати бойові дії.
- За даними ЗМІ, Україна отримуватиме озброєння від Сполучених Штатів до 2026 року, завдяки діям колишнього президента США Джо Байдена.
У четвер, 3 липня, Сили оборони України вдруге за тиждень успішно вдарили по командному пункту 8-ї загальновійськової армії ЗС РФ. Також було уражено командний пункт 20-ї мотострілецької дивізії противника на тимчасово окупованій території Донецької області.
У п’ятницю, 4 липня, поблизу тимчасово окупованого селища Стрілкове на Херсонщині підірвався автомобіль Chevrolet Aveo. Внаслідок вибуху загинули троє військових із російського центру безпілотних систем “Барс-Сармат”.
Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.
Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.
Російські цивільні літаки, які мали замінити Boeing і Airbus після запровадження західних санкцій, суттєво подорожчали, хоча серійне виробництво досі не розпочалося. Про це свідчить протокол наради у мінтрансі РФ за участю представників авіакомпаній, держкорпорації РФ “Ростех”, Об’єднаної авіабудівної корпорації (ОАК) та Росавіації.