У Силах оборони розпочали проєкт «Лінія дронів» мережі підрозділів БпЛА
Джерело: Міноборони
У Силах оборони стартував масштабний проєкт “Лінія дронів”, на меті якого — розвиток найкращих підрозділів безпілотних систем та масштабування їхнього бойового досвіду у ЗСУ.
Проєкт передбачає створення мережі спеціалізованих частин, які отримають сучасне оснащення, необхідні ресурси та фахівців. Долучитися можуть як військовослужбовці, так і цивільні спеціалісти.
“Лінія дронів” – це масштабування найефективніших рішень в армії. А саме – створення killzone на 10-15 км, що робить просування ворога неможливим без втрат, надаючи піхоті повітряний супровід і прикриття, – заявив глава відомства Рустем Умєров.
Проєкт вже отримав 4,6 млрд грн додаткового фінансування від Міністерства оборони, яке буде спрямоване безпосередньо на підрозділи: закупівлю БПЛА, засобів РЕБ, транспорту та всього необхідного для виконання бойових завдань.
Запевняють, що кожен новобранець проходитиме спеціалізовану програму бойового застосування військових підрозділів (БЗВП), яка включає тактичну підготовку, навчання роботі з безпілотними комплексами та освоєння методів перехоплення ворожих дронів.
До проєкту можуть долучитися оператори БПЛА, інженери, ІТ-фахівці, медики, діловоди та інші спеціалісти, готові працювати з передовими технологіями та цифровими інструментами.
Довідка. До ініціативи долучені провідні БПЛА-підрозділи ЗСУ: РАРОГ, К-2, ФЕНІКС, АХІЛЛЕС та ПТАХИ МАДЯРА. Подати заявку на участь можна на сайті droneline.army.gov.ua або через гарячу лінію 0 800 301 314.
Також приєднатися можна через застосунки Дія або Армія+. Після заповнення анкети кандидати проходять відбір – співбесіду та тестування. Для військових передбачена можливість переведення до підрозділу, для цивільних – супровід від ТЦК до місця служби.
- Оборонці України вперше використали ракету-дрон “Паляниця” для удару по російських силах.
- Українська компанія побудує в Литві завод із виробництва вибухових речовин нового покоління, зокрема RDX (гексогену), що сприятиме зміцненню обороноздатності України, Литви та Європи загалом.
- Міністерство оборони України кодифікувало та допустило до експлуатації безпілотний авіаційний комплекс ТОККО українського виробництва.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.