У щонайменше 90 автосалонах Tesla у США відбулись протести проти Ілона Маска
Джерело: The Washington Post
Рух “Tesla Takedown” вихідними здійснив десятки протестів у низці міст США проти мільярдера та винахідника Ілона Маска, сподіваючись завдати йому фінансових збитків.
Зростання негативної реакції на Маска та його спроби скоротити федеральних робітників в інтересах президента США Дональда Трампа вилились у протести 1 березня, які відбулись поблизу щонайменше 90 автосалонів Tesla.
Протестуючі зібрались у виставкових залах Tesla у Нью-Йорку, Бостоні, Сан-Франциско і Тусон, вигукуючи гасла та тримаючи плакати. За даними Associated Press, у Нью-Йорку на протест прийшло близько 300 осіб, з яких 9 – арештували.
Протести з гаслом “Tesla Takedown” закликають акціонерів та власників автомобілів Tesla позбавитись акцій та автівок. Інших людей вони закликають приєднуватись до тиску, аби Маск пом’якшив дії у ролі фактичного лідера Департаменту ефективності уряду (DOGE).
Одна з учасниць протестів, соціологиня, професорка журналістики та досліджень ЗМІ у Бостонському університеті Джоан Донован розповіла, що її надихнули приєднатись мешканці Вотервілла (штат Мен), яких вона помітила на акції протесту.
Протести, які починались з близько 50 учасників біля автосалону Tesla в Бостоні у лютому, щотижня збільшувались, охоплюючи десятки міст і тисяч учасників.
“Ця субота, без сумнівів, була найбільшою. У нас було не менше 300 осіб, зокрема духовий оркестр з 15 осіб”, – сказала Донован про протест 1 березня.
У Джексонвіллі (штат Флорида) на протест вийшло не менше 150 осіб. Люди тримали плакати з закликом до водіїв, які проїжджають повз, “посигналити за верховенство закону” та фото мультяшного Tesla Cybertruck у вогні.
Натомість у Білому домі заявили, що протести не завадять Трампу та Маску виконувати обіцянки щодо DOGE.
Протести стали рухом спротиву політики адміністрації Трампа, яка поступово набирає обертів через шість тижнів після його інавгурації, яка призвела до швидкого посилення впливу Маска на федеральний уряд.
Ціни на акції Tesla впали на третину з початку інавгурації Трампа, але залишаються вищими, порівняно з тим же періодом торік.
Кроки Ілона Маска у межах DOGE та його зневажливі коментарі про осіб, які користуються федеральними пільгами, а також жест, схожий на нацистський, який він зробив на інавгурації Трампа, викликали у деяких осіб докори сумління.
Зокрема деякі автомобілі Tesla почали навмисне пошкоджувати, а дехто намагається дистанціюватись від бренду, клеячи на авто антимасківські наклейки, або ж зовсім продає автомобіль.
Занепокоєння щодо того, як дії Маска відіб’ються на тих, хто причетний до Tesla, не обмежується лише власниками авто: акціонери та співробітники компанії занепокоєні, що Маск руйнує давню місію компанії зі стійкого розвитку та завдає довготривалої шкоди бренду.
“Для Маска єдиний спосіб донести до нього інформацію – вдарити по його гаманцю. Ми не можемо проголосувати за його відставку, бо ми не голосували за нього”, – сказала Донован.
Зростання протестів останніми тижнями дали зрозуміти, наскільки американці невдоволені DOGE.
Люди протестують проти втрати роботи друзями у федеральному уряді або реагують із занепокоєнням через загрозу соціальному забезпеченню, сказала Донован, зазначивши, що вона зустріла молодого студента Массачусетського технологічного інституту, який сподівався працювати на Tesla, але відчув відразу після того, як Маск опублікував пост, у якому називав американців, які користуються федеральними пільгами, “класом паразитів”.
“Маск, здається, не розуміє, що ніхто інший не насолоджується стражданнями звільненої робочої сили”, — зауважила Донован.
Джулі ДеЛор’є, яка була серед протестувальників, заарештованих у Нью-Йорку в суботу, сказала, що протести “Tesla Takedown” були точкою згуртування для людей різних поколінь та ідеологічних ліній.
ДеЛор’є, яку звинуватили у незаконному проникненні після того, як вона потрапила у салон Tesla, дорікнула Маску за стимулювання матеріальної нерівності та дезінформації. За її словами, її протести були мотивовані не партійністю, а патріотизмом.
“Я патріотка. Мені подобаються перспективи цієї країни”, – сказала ДеЛор’є. Вона сподівається, що протести можуть стати способом побудови коаліції з “незадоволеними MAGA”, сказала вона про прихильників Трампа.
“Їх обдурили. Їх обдурили, і тепер їх доять за життя”, — сказав ДеЛор’є.
- На відеоекранах у штаб-квартирі Міністерства житлового будівництва та міського розвитку з’явилися зображення, на яких нібито зображені президент Дональд Трамп та Ілон Маск, із написом “Хай живе справжній король”.
- Понад 200 тисяч канадців підписали парламентську петицію з вимогою позбавити мільярдера Ілона Маска громадянства Канади.
- Активісти руху “Всі ненавидять Ілона Маска” прийшли до флагманського магазину Tesla у Лондоні з картонною фігуркою Маска, який демонструє скандальний жест, схожий на нацистське вітання.
У США лікарі за допомогою риб’ячої шкіри загоїли глибоку рану на шиї недоношеної Еліани Девос.
У Великій Британії відкликали понад 11 тисяч флаконів очних крапель Zaditen через проблеми на виробництві, що могло призвести до нестерильності препарату.
Канадський попспівак Джастін Бібер неочікувано для шанувальників представив свій новий музичний альбом під назвою “Swag”.
Федеральний апеляційний суд США у Вашингтоні відхилив угоду про визнання вини Халіда Шейха Мохаммеда — головного обвинуваченого в організації терактів 11 вересня 2001 року.
Співробітники Служби безпеки України під час проведення спецоперації ліквідували агентів російських спецслужб, які за завданням ФСБ РФ здійснили убивство полковника СБУ в Києві.