За останні два тижні Трамп здійснив щонайменше п’ять кроків, які вигідні Москві – Axios

Джерело: Axios

Рішення президента Трампа припинити всю військову допомогу Україні є останнім кроком у низці дій, які можна було б знайти в особистому списку Путіна, відзначає оглядач Axios Дейв Лоулер.

Однак його ставлення до Путіна як до союзника, а до президента України Володимира Зеленського як до ворога, викликає занепокоєння серед союзників по НАТО та навіть деяких представників Республіканської партії.

Трамп також натякнув на можливість послаблення санкцій щодо Москви, а також заявив, що Росія хоче миру, але “можливо, хтось не хоче укладати угоду” — очевидно, маючи на увазі Зеленського.. Він додав, що якщо ця ситуація не зміниться, то ті, хто виступають проти миру, не “протримаються довго”.

Водночас Кремль висловив підтримку Трампу, зокрема міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров похвалив “здоровий глузд” американського президента.

Трамп здійснив п’ять кроків на користь Москви:

  1. Білий дім доручив Міністерству фінансів та Державному департаменту оцінити можливість послаблення санкцій проти Росії в рамках покращення відносин. Трамп не заперечував цього, сказавши журналістам: “Ми хочемо укласти угоди з усіма”.
  2. Міністр оборони США Піт Гегсет, за повідомленнями, віддав наказ Кібернетичному командуванню США призупинити наступальні кібернетичні та інформаційні операції проти Росії.
  3. Трамп закликав до проведення виборів в Україні, а після конфлікту в Овальному кабінеті він і його союзники висловили припущення, що Зеленському, можливо, доведеться піти.
    Зміна режиму в Києві була однією з початкових цілей вторгнення Путіна. Однак, коментарі Трампа, в яких він засудив Зеленського, а також його спроби ізолювати українського президента після зустрічі, послабили позицію лідера, якого Кремль давно намагається дискредитувати на міжнародній арені.

  4. Минулого тижня США разом з Росією та 16 іншими переважно авторитарними країнами проголосували проти резолюції ООН, яка засуджувала агресію Росії в Україні.
    Адміністрація Байдена неодноразово використовувала такі голосування, щоб представити Росію як державу-вигнанця. Однак цього разу США проголосували разом з Москвою, виступивши проти майже всіх своїх західних союзників.
  5. Призупинення поставок зброї Україні стало останнім драматичним кроком. Трамп і його команда також обговорювали можливість обмеження співпраці розвідки США з Україною. Наразі США офіційно не припинили допомогу Україні, і жодних змін в обміні розвідувальними даними не сталося.

Трамп заперечив, що його зовнішня політика збігається з інтересами Кремля. Він зауважив, що важливі події, такі як вторгнення Росії в Грузію у 2008 році, анексія Криму у 2014 році та вторгнення в Україну у 2022 році, сталися вже після його президентства.

Американські медики підтвердили смерть мешканця штату Аризона від легеневої чуми.

У Закарпатській області у 38 людей виявили гостру кишкову інфекцію внаслідок вживання води з водоспаду Шипіт для пиття і приготування їжі.

Президент США Дональд Трамп заявив, що до його приходу до влади Америка була на межі падіння. У зв’язку з цим, він хоче, щоб його запам’ятали як людину, яка врятувала Сполучені Штати.

За оцінками аналітиків, російські комбіновані атаками дронами і ракетами спрямовані на підрив морального духу українців.

13 липня відзначається Всесвітній день рому, Міжнародний день головоломки та Всесвітній день року. За церковним календарем вшановують пам’ять святого преподобного Стефана Савваїта.