Україна та Хорватія домовилися про використання хорватських портів для експорту зерна
Джерело: пресслужба МЗС
Україна та Хорватія домовилися про можливість використання хорватських портів на Дунаї та Адріатичному морі для експорту українського зерна, повідомив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.
РФ вийшла з чорноморської зернової угоди, укладеної за посередництва ООН, позбавивши Україну, глобального виробника, життєво важливого каналу для безпечного експорту своєї сільськогосподарської продукції під час повномасштабної війни.
Зараз ми працюватимемо над тим, щоб налагодити найбільш ефективні маршрути до цих хорватських портів і максимально використовувати цю можливість, – зазначив Кулеба після зустрічі з Грлічем Радманом у Києві. – Кожен внесок у розблокування експорту, кожні відкриті двері є реальним, ефективним внеском у світову продовольчу безпеку.
Читайте також: Чому смерть «зернової угоди» не вплинула на ринки пшениці: розповіли в The Economist
Зараз Україна покладається на сухопутні експортні маршрути через Європейський Союз, а також на альтернативний маршрут через річку Дунай. Нещодавно РФ атакувала інфраструктуру вздовж цього маршруту.
Кулеба зазначив, що основною темою його переговорів з хорватським колегою було озброєння. Глава МЗС запевнив, що є конкретні домовленості, які будуть реалізовані найближчим часом, одначе, не зауважив стосовно деталей.
- Міністр закордонних справ Литви Ґабріелюс Ландсбергіс повідомив, що країни Балтії готові надати потужності п’яти великих портів на власній території у межах безпечного експорту українського зерна на світові ринки.
- Європейський Союз готовий експортувати майже всю українську сільськогосподарську продукцію “коридорами солідарності”, – заявив єврокомісар з питань сільського господарства Януш Войцеховський.
- Глава USAID звинуватила Путіна в «необдуманому» рішенні щодо зернової угоди.
- У британській розвідці пояснили, чому Росія почала завдавати ударів по Одеських портах та зернових складах після того, як вийшла з “Чорноморської зернової ініціативи”.
Ввечері 23 грудня невідомі дрони атакували військовий аеродром Міллерово у Ростовській області, РФ.
Завдяки лазівкам у санкціях ЄС російські мільярдери, наближені до президента РФ Володимира Путіна, продовжують заробляти на торгівлі з Європою. До таких висновків дійшли автори розслідування онлайн-видання The Insider.
У Генеральному штабі поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 23 грудня. З початку доби відбулося 235 бойових зіткнень, противник завдав 12 авіаційних ударів із застосуванням 37 КАБ, понад 490 ударів дронами-камікадзе та здійснив більш як три тисячі обстрілів позицій наших військ і населених пунктів із використанням різних типів озброєння.
Результат дослідження уламків балістичної ракети середньої дальності “Орешник”, якою РФ вдарила по Дніпру 21 листопада, засвідчив, що російський президент Володимир Путін вкотре заявив неправдиву інформацію щодо “найновішого озброєння”.
Німеччина надала Україні новий великий пакет озброєнь, значно посиливши українську ППО.